Deadpool karakterini canlandırarak Ryan Reynolds’dan örnek hareket

0
Deadpool karakterini canlandırarak Ryan Reynolds'dan örnek hareket
Deadpool karakterini canlandırarak Ryan Reynolds'dan örnek hareket

Ryan Reynolds ve eşinin bu hareketi gerçekten örnek ve ilham verici hareketler. Giderek yayılan salgını önleyebilmek için çalışmalar son hızıyla sürüyor. Bir yandan aşı geliştirmek için araştırmalar ve testler sürüyor, bir yandan da çeşitli organizasyonlar iptal edilerek ve mekânlar kapatılarak kalabalık ortamların azaltılması, dolayısıyla mikrobun yayılmasının önüne geçilmeye çalışılıyor.

Tekrar etmek gerekirse, acil olmadığı sürece evinizden çıkmayın, imkânınız var ise işlerinizi evinizden yürütün, sıklıkla ellerinizi yıkayın. Öksürük, hapşırma gibi durumlarda ya tek kullanımlık kağıt mendile başvurun ya da ağız ve burnunuzu kolunuzla kapatın. Tabii el sıkışmayın ve insanlarla çok yakın mesafelerde olmamaya özen gösterin.

Dünya Sağlık Örgütü’nün TikTok’taki ilk videosu, Koronavirüs ile ilgili oldu. Kısa sürede pek çok ülkede görülen ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği bu hastalık, an itibarıyla ülkemizde görülmedi. Yetkililerin pek çok çalışması ve önlemleri bulunuyor ve umuyoruz ki bu hastalıkla hiç karşılaşmayalım. Tabii bir yandan tedavi için de çalışmalar yürütülüyor. Örneğin Çin, tedavi aşısı üzerine ciddi aşama kat etti ve dünyanın gözü kulağı gelecek iyi bir haberde.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here