Danimarkalı Daniel Munthe Agger

0
20

12 Aralık 1984 tarihinde Danimarka’nın Hvidovre şehrinde dünyaya gelmiştir Daniel Agger.

Futbola Danimarkanın Brondby alt yapısında başlayan Agger,gelişimini tamamladıktan sonra yine bu kulüpte profesyonelliğe ilk adımını atmıştır. Brondby takımıyla çıktığı 51 maçta 2 tane de gol atma başarısı göstermiştir.

Brondby kariyerini başarıyla sürdüren Agger’e bir çok tekliflerde gelmiştir.Kendisine gelen bu teklifleri cazip bulan Agger Brondby’den ayrılma kararı almıştır.

2006 yılında Liverpool’dan teklif alan Agger, bu teklife kayıtsız kalamamış ve 8.7 milyon euro karşılığında liverpoola transfer olmuştur.

Tam 8 yıl boyunca liverpool formasını terleten Agger,yıldızınıda burada parlatmıştır.Oynadığı 8 yılda takıma çok katkıda bulunmuş,elinden gelenin en iyisini sahaya yansıtmaya çalışmıştır.Liverpool’la sahaya çıktığı 232 maçta 14 tanede gol atma başarısı göstermiştir.

Danimarka milli takımınında çeşitli kategorilerinde futbol oynayan Agger,Danimarka U20 takımıyla 3 maça çıkıp 1 gol kaydetmiştir.U21 milli takımında da sahaya çıkan agger,10 maça çıkıp 3 gol atma başarısı göstermiştir.U21 kariyerinden sonra Danimarka A Milli Takımına seçilen Agger,burada da 75 maça çıkıp 12 gol atmayı başarmıştır.

Son olarak ülkesinin Brondby takımında forma giyen Daniel Agger,1 Temmuz 2016 tarihinde henüz 31 yaşındayken futbola veda etmiştir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here