Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İmzasıyla TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan Kaldırım Atandı

0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan Kaldırım Atandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan Kaldırım Atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına yönelik atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan Kaldırım atandı.

Kararda, şu ifadeler yer aldı:

“ORHAN YILDIRIM ATANMIŞTIR”

“TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6’ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Orhan Kaldırım atanmıştır”

Orhan Kaldırım

ORHAN YILDIRIM KİMDİR?

1974 yılında Bayburt’ta doğdu.1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik mühendisliği bölümünü 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünü bitirdi.

1997 -2015 yılları arasında Boğaziçi EDAŞ’ta Mühendis, Başmühendis, Müdür Yardımcısı, İşletme Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı, Sistem İşletme Direktörü olarak, 2015-2017 yılları arasında TEDAŞ’da Sistem İşletme Daire Başkanı,Yatırımlar İzleme Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

2017 Kasım ayından itibaren TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmekteyken 8 Haziran 2018 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak vekaleten atandı. Resmi Gazete’de bugün yayımlanan karar ile TEİAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına resmen atandı.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here