Çoklu baro düzenlemesinde yeni gerginlik! Baro başkanları Meclis’e alınmadı

0
Çoklu baro düzenlemesinde yeni gerginlik! Baro başkanları Meclis'e alınmadı
Çoklu baro düzenlemesinde yeni gerginlik! Baro başkanları Meclis'e alınmadı

Baro başkanları, akşam saatlerinde toplanan ve barolara ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifini görüşen Adalet Komisyonu’na katılmak için Meclis’in Çankaya kapısına gelmişti. Komisyona girmelerine izin verilmeyen baro başkanları, bunun üzerine Meclis’in Çankaya kapısında beklemeye başladı. Bekleyişlerini sürdüren baro başkanlarına CHP, İYİ Parti ve HDP’li bazı milletvekilleri de zaman zaman destek ziyaretinde bulundu.

ABD’nin “Müze olsun” çağrısının ardından Rusya da Ayasofya kararına karıştı
Temel Karamollaoğlu’ndan HDP sorusuna çok konuşulacak yanıt: Türkiye’de ırka dayalı bir parti olmamalı
Manchester City, sahasında Liverpool’u 4-0 mağlup etti

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu da baro başkanlarının bekleyişine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Meclis girişindeki baro başkanlarının kendi belirleyecekleri 3 temsilcinin Komisyona katılması için AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın öneri getirdiğini bildiren Feyzioğlu, söz konusu öneriyi baro başkanlarına ilettiğini duyurdu.

Feyzioğlu açıklamasında, “Sayın Başkanlar ‘Hepimiz gireceğiz üçümüz konuşacağız.’ karşı önerisini ilettiler ve Meclis Komisyonunun önerisini kabul etmediler. Karşı öneriye de Komisyon usule aykırı olduğu ve pandemi şartlarında yer sorunu bulunduğu gerekçesiyle sıcak bakmıyor.” ifadesini kullandı.

TBB Başkanı Feyzioğlu, görüşmelerinin sürdüğünü kaydetti.

BELEDİYE BANK GÖNDERDİ

Öte yandan polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında bekleyişlerini sürdüren baro başkanlarına Çankaya Belediyesi tarafından oturmaları için bank gönderildi. Bankların alana taşınmasına izin verilmemesi üzerine CHP’li milletvekilleri devreye girerek bankları baro başkanlarının bulunduğu yere taşıdı.

Baro başkanlarının Komisyon bekleyişlerini sürdüreceği öğrenildi.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here