Çocukluğumuzun Efsane 10 Çizgi Filmi

0
46
Çocukluğumuzun Efsanevi 10 Çizgi Filmi

1. Sevimli Kahramanlar

Orjinal adı The Looney Tunes Show olan bu çizgi filmle büyümüşüzdür hepimiz. Bu showun içinde kimler yoktu ki! Bize havucu sevdiren Bugs Bunny, kendini zeki sanan Duffy Duck, bir kanaryanın peşinde ömür tüketen Slyvester, erkek olduğunu yıllar sonra öğrendiğimiz Tweety, Road Runnel’ı yakalayacağım diye servetini döken beceriksiz Çakal, her şeyi mideye indiren ve bana mısın demeyen Tazmanya Canavarı ve daha niceleri.

2. Tom ve Jerry

Ah Tom, ah Tom! Biz kedinin fareyle oynadığını sanarken fare seninle oynuyordu. Yapman gereken çok basitti aslında. Zaten mis gibi yuvan var, yediğin et önünde, içmediğin süt arkanda, Jerry’e biraz rüşvet vermen yeterken sen ne yapıyordun? Gece gündüz peşinde koşuyor, yeniliyor ve sahibinden dayak yiyordun. Tabii hepsi boşluktan. Can sıkıntısından minicik fareye bulaşıyordun değil mi?

 

  3. Şirinler

Çocukluğumuzun en güzel çizgi filmi. Kapitalizm kurbanı olmuş güzel bir kurgu. Neymiş? Para kullanmıyorlarmış! Ona bakılırsa o kadar erkek, köyün tek kızına saldırmıyordu, bunu neden göz ardı ettiniz? Çünkü istemediler okuyucular, barış içinde yaşamayı, saygı çerçevesi içinde sadece kazandığın kadarını yemeyi öğrenmesini istemediler yeni nesilin. Hep daha fazlasını isteyen, tüketici bir toplum yaratmak isterken, hep birlikte çalışıp, ürettiği kadarını tüketen bir nesil istemediler!

 

 

4. Örümcek Adam

Bir süper kahraman! Filmde her ne kadar küçük, cılız bir Peter Parker görsek de çizgi filminde gayet boylu poslu, yakışıklı bir abimizdi kendisi. Kimliğini saklarken de çekiciydi, süper kahraman olduğunda da. Pek güzeldi espirili, korkusuz süper kahramanımız. Örümceklere karşı sempati geliştirmemizin sebeplerinden.

 

5. Maske

 

Hatırladınız mı? Gayet efendi, mütevazı Stanley Ipkiss’in tahta bir maskeyi takarak nasıl da yeşil suratlı, manyak bir süper kahramana dönüşmesini! Maske eğlenmesini bilen bir kahramandı.

 

 

6. Ninja Kaplumbağalar

Bize pizzayı sevdiren bir çizgi film. Tabii o zamanlar hangimiz pizza yiyebiliyordu bilemiyorum. Şimdiki gibi istediğin her şeyi bulamıyordun o zamanlar sonuçta. Usta Splinter ile birlikte savaşan dört mutasyona uğramış kaplumbağa. Bir de kanalizasyonda yaşardı bunlar. Leonardo kuşkusuz en cool olandı. Jeneriği hatırlıyor musunuz? Teenage mutant ninja turtles!

 

7. Pokemon

Ah çocukluğumuzun en güzel çizgi filmi. Pokemon deyince aklınıza hemen Ash ve Pikaçu geliyor değil mi? Hepimizin favori pokemonu vardı elbette ama Pikaçu’nun yeri farklıydı. Bu araca Pikaçu erkekmiş! Ah, fazla hayalperest bir çocuğun kendini Pidgeotto sanıp uçmaya çalışmasından sonra yasaklanmıştı değil mi? İyiki Charmander sanıp da bir yerlerini ateşe vermemiş arkadaş! En son aplikasyon şeklinde oyunu çıkmıştı. Nasıl da sokak sokak pokemon aramıştık, öyle özlemişiz! Gece gece Pikaçu peşinde az koşmadık!

8. Taş Devri

Evet, kulaklarımızda işitiyor gibiyiz. Yabadabaduuuu jeneriğini. Taş fırın erkeği Fred, hanımcı arkadaşı Barni, güzel eşleri ile güzel bir aileydiler. Teknolojik alet yerine kullandıkları çağ öncesi yaratıklar nasıl da aklımıza durgunluk verirdi? Peki ya arabaları? Ne güzel günlerdi!

 

 

9. Scooby Doo

 

Scooby ve hayalet peşinde koşan arkadaşları. Hayaletler genelde üçkağıtçı insanlar çıkardı yine de Scooby ve Shaggy korkudan geberirlerdi. Olayı çözen Velma, Fred ve Daphne olsa da suçluları hep Scooby ve Shaggy yakalıyordu. Neden mi? Çünkü bu zeki üçlü, kendileri yerine bu saf arkadaşlarını bir avuç kurabiye ile yem olarak kullanıyorlardı! Pek hayırlı arkadaşlarmış!

 

 

 

10. Jetgiller

Çağ ötesi çizgi film. Günümüzü anlatmak amaçlı mı yapıldı bilemem ama biz hala uçan arabaları bekliyoruz! Hizmetçi robotlar da fena olmazdı doğrusu. Zavallı ailenin babası, karısı ve kızının kuaför masraflarını karşılamak için az mı parçaladı kendisini gözümüzün önünde! Zavallı George!

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here