Çocukların Dünyası ve Zehirlerimiz

0
Çocuk istismarı

 

Her birimiz çocuk olduk, dünyaya temiz saf gözlerle bakarken yanımıza kim gelirse hiç şüphe etmeden kollarımızı açmadık mı..? Hemen oyunumuza alıp anın tadını çıkartmadık mı…? Ama günümüzde çocukları zehirli dünyamızın bir parçası haline getirip onların canını yakıyoruz hatta yok ediyoruz..!!! BUNA HAKKIMIZ YOKKK…..

Öfkeyle çocuk eğitilmez…

Günümüzde avukatlar ve ailelerin herkes idam denmesine karşılık yapılan toplantılar sonucunda halk bölünmüş durumda.. Çünkü idam olan ülkelerde suç işleme sayısı az değil.. Yani azalmıyor, yani ölümden korkulmuyor.. Bunun üzerine eğitime yönelerek suça karışma sayısını azaltmaktır, diyenler çoğunlukta.. Tabii ki en başta aileler anne ve babalar sonra okullarda öğretmenlerin eğitilmesi gerektiği görüşü fazla olsa da uygulamada yaşanan sıkıntılar her zaman olacaktır..

Önemli olan çocuklara başkalarının davranış tarzlarını öğretmek daha iyi olur düşüncesiyle yapılan bir video var.. Çocuklar nasıl kanıyor, kendilerine hangi uslup ve yaklaşımla akıllarını çelip kendi tuzaklarına düşürebiliyorlar çok iyi anlatmışlar.. Lütfen dikkatli olalım.. Ve bu videoyu çocuklara izlettirerek en azından kendilerine gösterilen bir yolu göstermiş oluruz..

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here