Çizgi Dizi Karakter Tanıtımı En Sevilenler.

0
24

 

1.GARFELD
19 haziran 1978 Jim Davis tarafından yaratılmıştır. Bu kedinin iki amacı vardır. Uyumak ve yemek yemek. Garfeld turuncu sarman bir kedidir . Pazartesilerden, postacılardan ve örümceklerden nefret eder. Sahibi tarafından. Şımartılan, obur, oldukça geveze, tembel olmanın keyfini çıkartan bir felsefe ile karşımıza çıkmıştır.

 

 

 

 

 

 

2. BUGS BUNNY
keskin zekası ile  dünyaca tanınmıştır 1938 yılında  ben (bugs) Hardaway tarafından yaratılmıştır. Soğuk kanlıdır . Güzel bir havuç peşinde olmadığı zamanlarda eşsiz doğasını gözler önüne sermek ile meşguldür .1958 yılında Oscar ödülü almıştır .

 

 

 

 

 

 

3.MİCKEY MOUSE
Mickey mouse, Walt Disney ‘in kurucusu Walter elias 1928 yılında yayınladı. Dünyanın en popüler çizgi filmi olabilir . Farelerden korktuğu için  farelerin karikatür çizmeye başlamıştır .Ayrıca ilk sesli çizgi film olma özelliğini de kazanmıştır .

 

 

 

 

 

 

4.TEMEL REİS
Temel reis ,ilk kez 1929 yılında bir mizah dergisinde  yayınlandığı zaman sadece yardımcı karakterdi . Yaratıcısı Elzie segar dır.  Hikayeleri  temel olarak  safinaz’in  ve ailesinin yanından geçmesidir . Fakat temel reis  çok sevilip popüler olunca  hikayenin merkezine onu tam oturtturup devam ettirir.

 

 

 

 

 

 

5,ŞİRİNLER
Şirinleri Belçikalı çizer Pierre culliford yaratmıştır . Şirinlerin lideri şirin babadır . Şirin babayı ayrılan özelliği ise kırmızı elbisesi ve  beyaz sakalıdır. Diğer şirinler beyaz elbiseli olur sakalları yoktur . 100 tane şirin vardır  bunların 99’u erkek 1 kızdır . Bu şirinlerin düşmanı vardır , Gargamel ile azmandır. Şirinlerin en önemli özelliği birbirlerine çok değer vermeleridir

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here