Cinler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
73
Cinler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cinler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Cinler de bizler gibi kendi yaşamını sürdüren varlıklardır. Cinlerle ilgili çok fazla uydurma yanlış bilgi ve gerçekte alakası olamayan bazı şeyler ortalıkta dolanabiliyor malesef cinler korku objesi değiller ama simgesi haline gelmiş durumdalar gerek kulaktan dolma yanlış bilgiler ile olsun gerek izlenilen korku film’lerinden esinlenerek olsun bazılarımız cinleri yanlış tanımakda.

 

 Zarar veren korkutan musallat olan cinler kafir olan Cinlerdir Müslüman olan cinler bizimle birlikte evde yaşayabilir, Kur-an okuduğunuzda dinleyebilir, namaz kılabilir ve bizimle birlikte doyabilir. Aynı evi paslaşıyoruz onlarla ancak bahsettiğim cinler Müslüman olan cinler bizlere zarar vermek bir yana dursun bize zarar vermeye çalışan cinlere karşı mücadele eder  bizi korurlar.

 

⇒ İnsana oldukça benzeyen cinler bizler gibi  ibadet ve kulluk için yaratılmışlardır. Onların da yaratılış amaçları bizlerden farksızdır cehennem ve cennet onlar içinde vardır.

 

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.(ZARİYAT- SURESİ /56)

 

Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.(A’RAF-SURESİ/179

 

 

 

⇒ Aralarında ibadet eden, etmeyen, inanan, inanmayan, Müslüman ve kafir olanlar vardır. Cinlerde  bizler gibi doğar, yaşar, ölür, evlenir, ve yemek yerler.

 

 

 

 Bizim onlara zarar verebilme ihtimalimiz çok yüksektir bu yüzden dikkatli olmak gerekir örneğin sıcak suyu besmele çekmeden döktüğümüz zaman onların üstüne dökmüş olma ihtimalimiz var ve bu onların ölümüne bile yol açabilir… ardından ölen cin’in ailesi tarafından rahatsız edilmeye başlanabilirsiniz.

 

 

 

⇒  Büyü ve muska yaptırmak, daha önce yapılmış muskanın etkisine maruz kalmak, aileye yapılmış muskadan kaynaklı olarak cinler  tarafından rahatsız edilmek, veya musallat olma günümüz de birçok insan da bulunabilecek bir durumdur  ancak cinlerin hepsi aynı değildir  ve müslüman cinler bize zarar vermezler Allah bunu istemediği sürece. Bizi korkutmaya çalışan cinler ise genelde kafir cinlerdir. Kendi yaşamımıza bakmak,  çok fazla didiklememek ve yaşamlarına müdahale etmemek kendi açımızdan en güzel olanıdır.

 

 

 

⇒ Cinlerden çok korkuyorsanız bu korkuyu  dışınıza yansıtmayın aksi takdirde size zarar vermek, korkutmak gibi niyetleri olmasalar dahi bu korkunuzu kullanıp bununla eğlenebilirler. Tabi bunu yapacak olan cinler kafir cinlerdir. Cinlerden ve şeytandan korunmanın en güzel yolu Ayet-el Kürsi okumaktır çünkü cinler ve şeytanlar Ayet-el Kürsi’nin okunduğu yerde bulunmazlar ve giderler.

 

 

 

Cinler Hakkında Bilinen Yanlışlar

 

 

⇒ Çoğu kişi cinlerin yaratık, kanlar içinde, ayakları ters, çirkin, korkunç ve kötü görünüme sahip varlıklar olarak bilir. Cinler bize istediği kılıkta kendini gösterebilir ama bu onların asıl görünümü olduğu anlamına gelmez. Günümüzün gerçeklikten uzak korku film’lerinden akıllarda kalan görüntülerden uzak ve sanıldığının aksine bir görünüme sahiptirler.

 

⇒ Her cin zararlı değildir cin deyince köşe bucak kaçmaya gerek yoktur onlara bulaşmadıkça,  rahatsız etmedikçe, Allah istemedikçe,  size gözükmeleri zarar vermeleri imkansızdır. Bazen Allah bir ceza olarak, bir imtihan olarak bazı insanlara bu korkuyu musallat edebilir! Ancak onun dışında kendi kafalarına göre sizi rahatsız etmezler bu durum çok nadir bir olasılıktır.

 

⇒ Bir çok kişinin yanlış bildiği şeylerden bir tanesi de cin deyince bizlerin yanına gelmesi bazılarımız ‘sus  gelirler şimdi’ diyebiliyor ama  zaten her daim yanımızda olabilecek bir varlıktan ve bunun çok normal oluşundan bahsediyoruz. Belki kendisinden bahsedildiği sırada durup ne diyor bizim hakkımızda diye dinleyebilirler doğal olarak.

 

 

Cinlerin İnsanlardan Farkı

 

⇒ Bizler ortalama 70/80 yaş arası ölürken, onlar 1500/2000 yıl arası yaşayabiliyorlar.

⇒ Bizler balçık’tan yaratılmışken onlar ateşten yaratılmıştır.

⇒ Onlar bir yere varmak ulaşmak için bizler kadar efor sarf etmeden de ulaşabilirler.

⇒ Biz onları göremezken onlar bizi izleyebilir ve dinleyebilirler.

⇒ Bizlerin şekli sabit iken onlar şekilden şekile, kılıktan kılığa bürünebilirler  bazen insan, bezen hayvan kılığına girebilirler.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here