Cilt Temizliği İçin Maske Yapımı

0
Cilt Temizliği İçin Maske Yapımı
Cilt Temizliği İçin Maske Yapımı

 

Cildimiz başta kadınların olmak üzere en önemli aksesuarlarıdır. Günümüzde cilt bakımı için pahalı ürünler kullanmak yerine tercih edilen evde yapılan doğal maskeler olmaktadır. Hem daha uygun fiyata hazırlanması hem de daha sağlıklı olması açısından tercih edilmektedir.

Evde maske nasıl yapılır sorusuna yanıt arayanlar için birkaç tavsiyemiz olacak.

Beyazlatıcı Maske Tarifi

Cilt beyazlatıcı ve leke giderici maske tarifleri içinde sıklıkla yer alan birinci malzeme yoğurt ve limondur. Her ikisi de tek olarak direk lekeli ya da kararmış bölgelere uygulanabilir. Kısa sürede içeriğindeki vitaminler sayesinde etkisini göstermektedir.

Düzenli kullanımla her iki malzemede etkisini kısa sürede gösterirken yoğurt, yulaf, limon suyu ve bal karışımını deneyerek; beyazlatıcı etkisinden faydalanabilir cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Cilt lekeleri için maske İbrahim Saraçoğlu tarafından da sıklıkla dile getirilen bir konudur. Ciltte yaşlılık ya da güneş kaynaklı oluşan lekelerden kurtulmak isteyenler için pratik tarifler sunan İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyesi de direk olarak limonu lekeli bölgeye sürmektir. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulanması gerekir.

Siyah Noktalar İçin Maske Yapımı

Evde siyah maske yapımı da mümkün. Hanımların özellikle burun bölgesinde oluşan siyah noktalardan kurtulmak istemeleri halinde evde siyah noktalar için maske yapmaları yeterli olmakta.

Maske Yapımı:

Bir yumurtanın akına yarım limon suyu ekleyerek ocakta biraz kaynatılması gerekir. 10 dakika sonra suyla temizlenmelidir. Düzenli kullanım siyah noktalardan kurtulmak için önemlidir.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here