Cilt Sağlığı İçin Bakım Önerileri: Siyah Nokta Ve Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri.

0
Cilt Sağlığı İçin Bakım Önerileri: Siyah Nokta Ve Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri
Cilt Sağlığı İçin Bakım Önerileri: Siyah Nokta Ve Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

 

Cilt ve cilt bakımı özellikle kadınları ilgilendiren bir ana detaydır. Her yaşta kadınlar kendilerine önem vermekte ve cilt sağlığını korumak adına bakımları üstlenmektedirler. Kozmetik ürünler ve detox maske olarak satılan hazır ürünlerle bunu her zaman yapmak zor olabildiği için çoğunlukla kadınlar evdeki malzemelerle doğal yöntemleri kullanmayı tercih etmekte. Hem sağlık açısından hem de maddi açıdan doğru bir uygulamadır.

 

Evde Maske Yapımı?

Evde maske nasıl yapılır sıklıkla internet üzerinden araştırılan bir konudur. Evde doğal malzemelerin kullanılmasıyla yapılacak maskeler hem uygun fiyata hazırlanmakta hem de kadınların içine sinmektedir.

 

Evde Siyah Maske Yapımı?

Ev ortamında her mutfakta bulunan malzemelerle hazırlanacak olan maskelerin düzenli kullanılmasıyla alınan sonuçlar şaşırtıcı olmakta. Kurtulanamaz denilen lekelerden kurtulmak bile mümkün olmakta. 

İbrahim Saraçoğlu Tarifi:

Cilt lekeleri için maske İbrahim Saraçoğlu tarifleri içinde yer alan elma sirkesi bir numaralı leke yok edici özelliğe sahiptir. Birçok faydası bulunan elma sirkesini lekeler üzerinde uygulamanız halinde güneş lekeleri ve yaşla birlikte oluşan lekelerden kurtulmanız mümkün olmakta.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Kolay Yolu

Evde siyah maske yapımı sayesinde cildinizde oluşan siyah noktalarınızdan kolaylıkla kurtulmanız da mümkün. Her yönden sağlıklı ev yoğurdu içine sıkacağınız limonu siyah noktaların üzerinde sürmeniz ve kuruduktan sonra yıkamanız ile cildinizdeki değişimi hissedeceksiniz. Etkili sonuç için düzenli kullanılması gerekir.

Avokado Maskesi Yapımı Ve Faydaları

Avokado maske sayesinde kadınlar cilt kırışıklıklarından kolaylıkla kurtulabilirler.

  • yarım avokado
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı badem yağı eklenerek yüze uygulanmalı.

20 dakika bekleyin. Haftada 1 ya da en fazla 2 defa uygulayın ve sonra cildinizdeki değişimi seyredin.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here