Çatlayan Dudaklar İçin Ne Yapmak Gerekir Doğal Bakım Önerileri

0
Çatlayan dudaklar için ne yapmak gerekir natürel bakım önerileri nelerdir?
Çatlayan dudaklar için ne yapmak gerekir natürel bakım önerileri nelerdir?

Hemen her kadın fazla soğuk ya da sıcaktan çatlamış dudaklardan şikayet eder. Peki çatlamış dudaklardan kurtulmanın bir yöntemi yok mu? Elbette var! Çatlamış dudaklar ruj sürerken de görünümü bozar ve istediğiniz görüntüyü bir türlü elde edemezsiniz. İşte sizleri çatlamış dudaktan kurtaracak şahane yöntemler…

DUDAK BALMI KULLANIN: En beğendiğiniz dudak balmını kullanarak dudaklarınızı dengeli olarak ıslatın ki kurumasını ve daha sonra yavaş yavaş onarılmasını izleyin.

ZEYTİNYAĞI SÜRÜN: Uyumadan önce kurumuş dudaklarınıza zeytin yağını sürün; doğal şifa gücüne sahip olduğu için dudak çatlamasını ve dudak kuruluğunu tedavi edecektir.

SIHHATLİ BESLENİN: Dengeli ve sağlıklı bir perhiz alışkanlığının kazanılması dudaklarınızı sağlıklı göstererek her türlü peeling veya kuruluktan uzak kalmanıza destek olur.

RUJ SÜRMEYİN: Dudaklarınızın kuruduğunu fark etmeye başladığınızda, ruj, dudak parlatıcı ve dudak kalemi gibi kullandığınız kozmetik ürünlerini kısa  bir süreliğine de olsa bırakın. Bu kozmetik ürünler dudaklarınız gerilmeye başladığında, dudaklarınızın daha fazla zarar görmesine ve kurumasına neden olacaktır. Bundan dolayı, dudaklarınız kuruduğunda bu tür mahsullerin kullanımından netlikle kaçının.

KAHVENİZE HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI İLAVE EDİN: Kahve ya da içeceklerinize bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ilave etmek dudaklarınızı ıslatacaktır.

GÜNEŞ GÖZETİCİ KREM KULLANIN: Dudak kurumasını ve dudaklardaki çatlamayı önlemek için güneşten koruyucu kremleri dudaklarınıza sürmeyi deneyin. Dudaklarınız için bu ürünleri kullandığınızda çatlamasını önlemiş olacaksınız.

LİMON ŞEKER PEELİNGİ: Limon ve şeker kombinasyonunu uygulayın ve bir süre sonra soğuk su ile yıkayın.

SU İÇİN: Bol bol su içmek dudaklarınızı ıslatmanıza destekçi olabilir. Dudaklarınızın kurumasını önlemek için gün içerisinde su tüketimini önemsemeniz gerekir.

NARENCİYEDEN UZAK DURUN: Dudaklarınız çatlamışsa portakal suyu içmek, greyfurt tüketmek veya başka narenciyelerle beslenmek dudaklarınızda daha fazla kuruluk oluşmasına neden olabilir.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here