Canlıyken Parçalara Bölünmek

0

Canlıyken Parçalara Bölünmek

Canlıyken parçalara bölünmek ne demek bilir misiniz? Ruhunuzun çentik çentik bölünmesi ne demek? Kalemimin yettiği kadar anlatmaya çalıştım.

Var olmamış dünyaların içine katıyordum benliğimi fark etmeden. Kendi içimde başlattığım savaşlardan ruhumun yaralı kucağında saklanan kız çocuğunu korumak için kendimden kaçıp yeni bir ben veriyordum ona. Farkında değildim belki ama kendimi parçalara bölüyordum herkes için. Benliğimin keşfetmediğim yerlerini bahşediyordum onlara. Annem için, babam için, dostum için, aşkım için. Bin parçaya bölüyordum kendimi ruhumu kanata kanata. Onların mutluluğu için ben olmaktan vazgeçiyordum. Biraz değer görmek için; istediğimi yaşamaktan çok, yaşattıklarını istiyordum. Ben ölüyordum bölünerek. Onlar gülüyordu. Bedenim sapasağlam bir duvar gibi duruyordu insanların karşısında. Etten yıkılmaz bir duvar. Ama ruhum artık yerlere saçılan parçaları birleştirmekten yorulmuştu anlamsız bir şekilde. Etim yıkılmıyordu, yanıyordu. Yanıyordum ben aslında her gece.

Gözlerimde tüm gün hapsettiğim incilerim gece olunca bir denize dökülmeye ant içmiş gibi bırakıyorlardı kendilerini. Yanıyordu gözlerim.

Dudaklarım esir aldığı kanlı sözcükleri içime içime bağırıyordu sessizce. Her bir kelime yakıyordu dudaklarımı. Yanıyordu dudaklarım.

Kulaklarım duymak istemediği seslere maruz kalıyordu tüm gün. Gece olunca ise ölüm sessizliği ile kucaklaşıyordu bir anda. Yanıyordu kulaklarım.

    Ellerim kimseye dokunamamanın acısını geceleri titreyerek atıyordu üzerinden. Yanıyordu ellerim.

Sigaranın kesif dumanı içimden ince bir yol çizerken kanım damarımda yavaşlıyordu.

Ve yanıyordu ciğerim. Ruhuma indirdiğim her darbe yakıyordu beni. Bense, bunu ruhum öldüğünde anlayacaktım.

 

Bedenimde dolduramayacağım bir boşluk açıldığında anlayacaktım.

Bir Yazar. 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here