Caner Cindoruğu Tanıyalım…

0

A) Caner Cindoruk Kimdir?

Doğum Tarihi: 17 Nisan 1980
Doğum Yeri: Adana
Burcu: Koç
Boyu: 185 cm
Kilo: 75 kg

Caner Cindoruk, 17 Nisan 1980 yılında, Adana’da dünyaya geldi. Annesi Müşerref, babası ise iki kez Orhan Kemal Öykü Ödüllü öykü yazarı Zafer Doruk’tur. Münir Can Cindoruk ve Taner Cindoruk adında iki kardeşi de oyuncu olan Cindoruk, ailesinin de etkisiyle tiyatroya yöneldi. Amcası Erdal Cindoruk‘ta tiyatro oyuncusudur.

B) Caner Cindoruk Eğitim Hayatı

İlkokul yıllarından itibaren okulun tiyatro kollarında çeşitli oyunlarda yer aldı. Caner Cindoruk, başarılı geçen eğitim hayatının ardından lise sonunda Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Bu süreç içerisinde aynı zamanda Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’na katılmıştır.

C) Caner Cindoruk Oyunculuğa İlk Adım

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü‘nden mezun olduktan sonra Adana Seyhan Tiyatro Topluluğu ile ilk profesyonel rolüyle Fehim Paşa Konağı oyununda Yusuf karakteri oldu. 10 yıl boyunca tiyatrolarda görev aldı ve aktif bir şekilde çalışarak, eğitimi ile birlikte oyunculuk yeteneklerini çok daha ileriye taşımıştır. 2006 yılında ise 4 çocukluk arkadaşı ile birlikte İstanbul tozunu yutmak için yollara düştüler. Caner Cindoruk, İstanbul’da da kısa zaman içerisinde kendisini göstermeyi başarmıştır. Yeni bir oyuncu olarak şehre gelen Cindoruk, çeşitli tiyatro kollarında ilk aşamada görev almıştır. 2006 yılında şehre ilk geldiği dönemde ise ilk projesinde kısa süreli de olsa yer aldı. 2006 yılı yapımı Beynelmilel filmi kadrosunda figüran rollerden birisinde yer aldı ve ilk defa televizyon ekranlarında yer almayı başardı. 2007 yılında ise ilk yardımcı oyuncu rolünü Kara Güneş dizisidir. Caner Cindoruk, halkın karşısına en ciddi şekilde bu proje ile çıkmıştır. Dizide kendisi ile birlikte aynı zamanda Şenay Akay ve Yalçın Dümer gibi isimlerde yer almıştır. 2008 yılında bir Ay Yapım projesi olan ve Türk Tarihindeki önemli başyapıtlardan biri olan uyarlama bir Yaprak Dökümü dizisi kadrosunda yer almıştır. Dizide Doktor Nazmi karakterine hayat vermiş ve ön plana çıkmıştır. 2009 yılına geldiğimizde yine uyarlama olan ve uzun metrajlı bir proje olan Hanımın Çiftliği adlı dönem dizisinde Kemal karakterine hayat vermiştir. Bu proje ile Caner Cindoruk, adından sıklık ile söz ettirmiştir. 2011 yılında ilk başrolünü alacağını Firar dizisi kadrosuna girmiştir. Bu proje döneminde çok sevilen Caner Cindoruk, 35 bölüm süren dizinin en önemli karakteridir.

2012 yılında 3 ayrı beyazperde projesi olan Elveda Katya, Gergedan Mevsimi ve Yabancı gibi filmlerin kadrosunda yer almıştır. Böylece filmografi geçmişini oldukça ciddi bir noktaya getirmeyi başarmıştır. 2013 yılında ülkemizin uzun zamandır hasret çektiği aile komedisi türündeki Aramızda Kalsın adlı dizinin kadrosuna dâhil oldu. Projede birçok usta oyuncu ve yetenekli rol arkadaşları vardı (Uğur Yücel, Binnur Kaya, Gökçe Bahadır gibi ) dizi 2 sezon sürmüş ve 52 bölümden oluşmaktadır. 2014 yılında filmografisine Çalsın Sazlar adlı romantik filmi de ekledi. 2016 yılında ise reytinglere kurban giden İstanbul Sokakları adlı dizide rol adı. Ancak başta da söylediğim gibi gerek kanal seçimi gerek gün seçiminden kaynaklı olmak üzere dizi reytinglere kurban gitmiş bulunmaktadır.

D) Caner Cindoruk Rol Aldığı Diziler

Kadın – 2017- hala devam ediyor
İstanbul Sokakları – Fırat – 2016
Muhteşem Yüzyıl: Kösem – Silahtar Mustafa Paşa – 2016
Ateş Altında Aşk – Seslendirme – 2013
Aramızda Kalsın – Civan Alacan – 2013
Firar – Nadir – 2011
Hanımın Çiftliği – Kemal Şahin – 2009
Geç Gelen Bahar – Ali – 2008
Kara Güneş – Alişir – 2007
Yaprak Dökümü – Doktor Nazmi – 2008

E) Caner Cindoruk Rol Aldığı Filmler

Kor – Cemal – 2016
Dar Elbise – AKO – 2016
Bir Şey Değilim – Mahmut – 2016
Ekşi Elmalar – Servet – 2015
Çalsın Sazlar – Mahir – 2014
Yabancı – Ferhat – 2012
Gergedan Mevsimi – Sahel (Gençliği) – 2012
Elveda Katya – Genç Yunus/Veli – 2012
Kelebek – Yusuf – 2008
Beynelmilel – 2006

F)- Caner Cindoruk Yönettiği Tiyatro Oyunları:

· Ada
· Hayvan Çiftliği
· Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı
· Kuğular Şarkı Söylemez

G) Caner Cindoruk Kılıktan Kılığa Bir Adam

• Muhteşem Yüzyıl Kösem
Caner Cindoruk, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çekmiştir. Silahtar Mustafa Paşa karakterine hayat vererek sevilen bir oyunculuk sergilemiş olan Caner Cindoruk ile birlikte dizide aynı zamanda Aslı Tandoğan, Farah Zeynep Abdullah, Nurgül Yeşilçay, Leyla Feray ve Engin Benli gibi isimlerde yer almıştı.
• Kadın Dizisinde

Med Yapım ve MF Yapım işbirliği ile hazırlanan ve Fox TV’de yayına başlayan Kadın dizisinde başrol oyuncusu olarak kadroya dahil olmuştur. Senaryosu Hande Altaylı tarafından hazırlanan ve yönetmenliği Merve Girgin tarafından yapılan “Kadın” dizisinde annesiz büyüyen ve iki çocuk sahibi olan Bahar karakterinin hayat ile mücadelesini konu almaktadır. Kadın dizisinde baş rollerden Bahar Çeşmeli karakterini Özge Özpirinçci canlandırırken kocası Sarp Çeşmeli karakterini de Caner Cindoruk canlandırmaktadır. Ayrıca Baharın Annesi Hatice Sarıkadı’yı tecrübeli oyuncu Bennu Yıldırımlar ve kardeşi Şirin Sarıkadı karakterini de güzel oyuncu Seray Kaya oynamaktadır.

Havva Nur Akı
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here