Cambridge Düşesi Kate Middleton

0
16
Cambridge Düşesi Kate Middleton

 

Asıl adı Catherine Elizabeth Kate Middleton’dır. 9 Ocak 1982, Berkshire doğumludur.

Babası Michael Francis Middleton eski bir havayolu harekat memuru, annesi Carole Elizabeth Goldsmith-Middleton ise eski bir havayolu hostesidir. Anne ve babası 1987’de parti malzemeleri satan bir firma kurarlar ve İngiltere’nin en zengin ailelerinden biri olurlar. Yani çekirdekten yükselmişlerdir.

 

 

2001 senesinde St. Andrews’de Prens William ile aynı dersleri almaya başlar. Bir süre sonra tanışan ikili arkadaş olurlar.

2002 senesinde Kate bir yardım kuruluşu için defileye çıkar. İşte o sırada ön sıralarda oturan William, Kate’e aşık olur. Fakat bir pürüz vardır. Kate’in o sıralar zaten bir ilişkisi olduğu için, William’a nazikçe arkadaş kalmayı teklif eder.

Bir süre sonra Kate’in sevgilisi mezun olur ve ayrılırlar. Bu sürede Kate, içlerinde bir kaç arkadaşlarının daha olduğu bir evde William ile yaşamaya başlar. İkili o süreden sonra yakınlaşmaya başlar.

2004 senesinde birlikte çıktıkları bir kar tatilinde yayınlanan fotoğrafları ile artık resmi bir birliktelik yaşamaya başlarlar.

2006 yılında yoğun ilgiden dolayı Kate’e koruma verilir. O sırada Kate Jigsaw adlı bir giyim firmasında çalışmaktadır. İlgiden dolayı hayatı zorlaşmaya başlar.

2007de kısa bir ayrılık yaşayan ikili  sonrasında yine bir araya gelir. 2009 yılında ise Prens William, annesinin yüzüğü ile Kate’e evlenme teklifi eder. 16 Nisan 2010’da Kenya’da nişanlanırlar.
Kuzey Galler’de yaşamaya başlarlar. William Kraliyet Hava Yollarında çalışmaya başlar.

 

8 senelik birliktelik 29 Nisan 2011’de, 2,5 milyar seyircinin önünde Westminster Abbey’de evlenirler. Düğün töreni için Londra’ya yaklaşık 1 milyar insan akın eder. Aylarca konuşulan düğünde Kate’in gelinliği ve zarifliği de konuşulur.

 

22 Temmuz 2013 yılında oğulları Prens George Alexander Luis doğar. 2 Mayıs 2015’de Prenses Charlotte Elizabeth Diana’yı kucağına alırlar.

Cambridge Düşesi tarzıyla her zaman Prenses Diana benzetilmektedir ve onun kadar sevilmektedir. Kraliçe Elizabeth’in ise onu avam bir aileden geldiği için sürekli eleştirdiği söylenir.

 

 

Birkaç kere tatilde üstsüz güneşlenirken fotoğrafı çekilen düşesin görüntüleri kraliyet tarafından yasaklanır.

Kraliçe ne düşünürse düşünsün çoğu insan Kate’in doğal ve asil olduğunu düşünüyor. Mutluluklar dileriz.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here