Çağla Şikel Aslında Kim ?

1
Çağla Şikel Aslında Kim ?
Çağla Şikel Aslında Kim ?

Tostun inceliklerini bize öğreten, ekranların uzun ve ince silueti, cennet mahallesinin esmer çingenesi. Karmaşık aşk hayatı olmuş ama sonunda mutlu bir evlilik ve iki çocukla durulmuş. Aslında işine gücüne bakınca saygı duyulması gereken bir kadın olduğunu ortaya koymuştur. Biraz oyunculuk ile kavrulmuş, mankenlikle yoğrulmuş eskinin sunucusu yenilerin Youtuber’ı Çağla Şikel 🙂 . 1979 yılının soğuk karlı günlerinden 2 Ocak’ta doğan Şikel baba tarafından Azeri olup anne tarafından Adanalıdır. Küçüklüğünde en büyük hayali balerin olmaktı. İlkokul dördüncü sınıftan itibaren konservatuvarda bale eğitimi aldı. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesin’de Devlet Konservatuvarı bölümünde lisans eğitimini tamamladı. O yıllarda voleybolu hobi edinmesi ileride mankenlik kariyeri için gereken fiziğinin oluşmasında ona kapı aralayacaktı. Bir metre seksen santimetre boyuna ince uzun yüz hatları da eklenince 1997 yılında katıldığı Miss Turkey Yarışmasında birinci olup ülkemizi Miss World’de 4. olarak temsil edip güzelliğini tescilledi.

Hızlı podyum hayatı ülkemizle sınırlı kalmayıp Fransa, Almanya, İspanya, Honh Kong, Rusya, Mısır, İsviçre ve Yunanistan’da da düşe kalka podyumları salladı. Sadece podyumları sallamakla kalmayıp o senelerin magazin gündeminden çalkantılı ve hızlı aşk hayatı ile adından sıkça söz ettirse de sonunda hayatını 2008 yılında popçu Emre Altuğ ile birleştirdi. 2009 yılında ilk oğlu Kuzey’i kucaklarına almalarının yanı sıra vücudunun deforme olmasından korktuğu için hamileliğinin sekizinci ayında sezeryan doğum yapması ile gündeme geldi. Ardından 2012 yılında ikinci çocuğu Uzay dünyaya geldi. 2015 yılının başında ise eşi Emre Altuğ ile evlilik hayatını sonlandırdı. Onu bu olayların yanı sıra tanınmasındaki en büyük etken 98’lerin popüler şarkıcısı Çelik’in klibinde oynamasıyla oldu. Ancak 96 senesinde Odessa’nın hikayesinden etkilenerek beyaz perdeye uyarlanan ‘Odessa’ adındaki uluslararası bir festival filminde seçilen ilk Türk oyuncu olmuştu. Mankenliği dışında birçok dizi – filmde yer almış en akılda yer edineni esmer teniyle Cennet Mahallesi’nin kız anne repliği ile tanıdığımız çingene Sultan’a hayat vermiş. Ve aynı dizide bir türlü evlenemediği aşkı Ferhat’ı canlandıran Alişan ile diğer yapımlarda da yakıştırılmış olacak ki “İllede Roman Olsun” ve sabah şekeri tadında sundukları “Her Şey Dahil”programı ile iyi bir ekran ikilisi olduklarını iyice pekiştirmişlerdi. Bunun dışında evlenip çocuk sahibi olunca deterjan reklamlarının aranan evli mutlu çocuklu lügatına uyumuyla reklamlarda da boy göstermekten çekinmedi. Şimdilerde Farmasi kozmetik markasının katalog yüzü olmasıyla birlikte mankenlik kariyerinden tutunda anneliğine hatta moda, makyaj, sağlıklı yaşam hakkında bilgilerini ve tecrübelerini paylaştığı youtube kanalı açmış olup seyircisine ekran önündeki soğuk nevale imajını kırmaya çalıştığını kanıtladı.  Kim bilir? Belkide gerçek, samimi hallerini üzeride reyting baskısı olmadan yansıtabileceği tek ortamdı. İki çocuklu koşturmalı kariyerine birçok işi sığdırdı oyunculuk sunuculuk mankenlik derken araya tasarımcılığı da sıkıştıran Şikel güzel bir aksesuar koleksiyonu ortaya çıkarmıştır.

Share

1 YORUM

  1. Emre Altuğ ona aşık hala bence.Bir şarkısını Çağla’nın saçlarına yazmış.Balerin eğitimi de disiplinli aile çizgisinde yürümesini sağlamış.Gerçi Alişanla sabah sabah stüdyo oyun havaları halini ona yakıştırmıyorum diğer mankenlere göre düzgün bir insan severim mutlu olsun .Siz de iyi ki yazdınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here