Buzun Cilde Faydaları Nelerdir?

0
Buzun cilde verimleri nelerdir güneş yanığına birebir!
Buzun cilde verimleri nelerdir güneş yanığına birebir!

Mevzu güzellik olunca, her yöntemi mübah sayıp uyguluyoruz. Ancak sonuç her ne kadar etkili bilinmez! Ancak biz sizler için buzun cilde sağladığı mucizevi faydaları bir araya getirdik. Sizde ihtiyacınız olan her anda cildinize buz masajı yaparak cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz. İşte bakın buzun cilde sağladığı o faydalar…

ERKEN YAŞLANMAYI GECİKTİREBİLİRİSİNİZ!

İhtiyarladıkça yüzde beliren buruşukluklar ne yazık ki kaçınılmazdır. Ancak, cildinizi nemli tutarak buruşuklukların gelişini kesinlikle geciktirebilirsiniz. Buz küpleri cildi sıkılaştırır. 40’lı yaşlarınıza yanaştıysanız buz küpleri ile dost olmaya başlasanız iyi edersiniz.

CİLDİNİZİ YENİLİYOR!

Cansız ve soluk bir cilde sahipseniz çevrenizdeki insanlardan sık sık “iyi misin?” sorusunu dinlemek kaçınılmazdır. Her ne kadar makyaj ile cildinize renk vermeye çalışsanız da bir yerden sonra solukluk tekrar ortaya çıkacaktır. Bu durumda buz küpünü günlük bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Sabah kalktığımızda buzu yüzünüze uygulayın, soğukluk kan dolaşımını artıracak ve cildinize kanla renk getirecektir. Makyajınızı uygulamadan hemen önce uyguladığınız taktirde doğal aydınlatıcı etkisi hissedeceksiniz.

SİVİLCELERİ YATIŞTIRIYOR!

Buz küplerinin en popüler kullanımlarından biri iltihaplı sivilce tedavisi içindir. Buzu günlük yaşamımızda yaralanma ve kızarıklıklarda şişliği indirmesi için de kullanırız. Sivilce de ufak bir yaralanmadır. Bu nedenle özellikle kistik bir iltihaplı sivilceye sahipsiniz buz ile cildinize hafifletebilirsiniz. Ancak sivilcelerin duyarlı ve bakterilerle dolu olduğunu da unutmayın ve buzu cildinize uygularken dikkatli olun.

ŞİŞ GÖZLERLE VEDALAŞIN!

Buz küpleri sabah karşılaştığınız şiş gözlerden kurtulmanın en güzel yoludur. Üstelik bunu sade buz olarak kullanmanıza da gerek yok. süt veya yeşil çaydan yapılmış buz küpleri ile bitkin gözlerinizi yatıştırabilirsiniz. Ancak göz çevrenizin duyarlı olduğunu ve bu yüzden buzu çok fazla temas ettirmemeniz gerektiğini de unutmayın.

GÜNEŞ YANIKLARINA ÇÖZÜM!

Muhtemelen birkaç saat öncesine kadar ne kadar acı çekeceğimize dair bir fikriniz yoktu. Güneş yanığı ciddi derecede acı vermesinin yanında cildinizin kalitesini de bozabilir. Bu gidişatta Aloe vera ve buz küpleri en iyi ilaçlardan biri olacaktır. Aloe vera yok mu? Saf salatalıktan yapılmış buz küplerini deneyin. Salatalıkta bulunan anti-oksidan ve C vitamini yaranızı iyileştirecek, acınızı dindirecektir.

YAĞLI CİLTLER ÇOK SEVECEK!

Yağlı cilt, en rahatsız edici cilt sorunlarından biridir. Bu da düzenli olarak yüzünüzdeki yağın silinmesi gerektiğini göstermektedir. Ancak merak etmeyin, ihtiyacınız olan tek şey buz küpleri. Cildinize buz masajı uygulayarak yağ salınımınızı eksiltebilir ve cildinizi tazeleyebilirsiniz.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here