Burcu Taşbaş Kimdir ?

0

 

Burcu Taşbaş Kimdir ?

Basketbol camiasının gülen yüzü Burcu 6 Şubat 1989 da doğdu. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi’nde basketbol hayatına başlamıştır. Azimli ve çalışkan bir yetenek olan Burcu, Fenerbahçe, Botaş, Ceyhan gibi önemli takımların altyapısında forma giymiştir.

Burcu yola başladığı bir çok bayan arkadaşının aksine kendine bir rota çizip onun peşinden koşardı. Burcu ile başlayan birçok arkadaşı basketbolu bıraktı fakat o yeteneğine nankörlük etmek istemedi. 2016-2017 sezonunda Çankaya Üniversitesinde devam etti Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) takımından Ormanspor’a transfer oldu.

 

Başarılı ve güler yüzlü basketbolcumuz ne yazık ki erken yaşta spora ve yaşama veda etti. Burcu Taşbaş’a akciğer kanseri teşhisi konmuştu. Fakat bu geç kalan bir teşhis oldu. Hastalık son evresinde fark edildi. Akciğerlerimizde sinir olmadığından hastalığın fark edilmesi de zaman alıyor. Sinir olmayan akciğerde ağrı, sızı da hissedilmiyor. Hastalık sinsice vücuda nüfuz ediyor.

 

Genç ve başarılı basketbolcu akciğer kanserine yenik düşerek henüz 27 yaşında aramızdan ayrıldı.  Ölümünün ardından tüm basketbol camiası, ailesi ve antrenörleri büyük üzüntü duydu. Taşbaş aramızdan ayrıldıktan sonra ki Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Çankaya Üniversitesi-Kırçiçeği Bodrum Basketbol maçı yapılacakken  Burcu Taşbaş’ın vefat haberi üzerine iki takım oyuncuları maçı oynamak istemediler ve maç iptal edildi.

Merve Nazlı

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here