Bu Yıl Liseye Kayıt İçin LGS Seçim Müracaatları Ne Zaman Sona Erecek?

0
Bu yarıyıl liseye kayıt için LGS seçim müracaatları ne zaman sona erecek?
Bu yarıyıl liseye kayıt için LGS seçim müracaatları ne zaman sona erecek?

Binlerce öğrenci 2017 – 2018 eğitim öğretim yarıyılında ilk kez girdiği LGS Liselere Geçiş Sınavıı’nın ardından gözler netice ve seçim müracaat tarihine çevrildi.  Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine söyledi. Peki öğrenciler ve ailelerin merakla beklediği LGS seçimleri ne zaman başlayacak? İşte 2018 Liselere Geçiş İmtihanı başka bir deyişle LGS seçim müracaatları ile alakalı ayrıntılar..

LGS seçim müracaatı nasıl yapılır? Bu yıl liseye kayıt olacaklar…

SEÇİMLER NE ZAMAN?

Millî Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, liselere yerleştirmeler için adrese dayalı sistemde seçimler, mahallîde oluşturulan Ortaöğretim Kayıt Alanları’na göre yapılacak. Kayıt alanları, ortaokulların kontenjanları göz önünde bulundurularak, talebelerin konutlarına en yakın olan liseler çerçevesinde tanımlanacak. Kayıt alanında tam lise cinsleri Anadolu lisesi, Anadolu iş lisesi, Anadolu imam hatip lisesi yer alacak.

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı, adrese dayalı sistemle liselere yerleştirme seçimleriyle imtihanla talebe alacak liselere yerleştirme seçimleri ve pansiyonlu mekteplere seçimler, aynı anda 2 Temmuz-13 Temmuz tarihlerinde alınacak.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here