Bu Kez Pompaya Yansıyacak! Motorine Aylar Sonra İndirim Geliyor

0
7
Bu Kez Pompaya Yansıyacak! Motorine Aylar Sonra İndirim Geliyor
Bu Kez Pompaya Yansıyacak! Motorine Aylar Sonra İndirim Geliyor

Benzinin ardından motorinde de pompada fiyat indirimi umudu doğdu. Brent petrol ve uluslararası piyasalarda motorin fiyatları geriliyor. Bu durum, aylar sonra motorinde indirimi gündeme getirdi. Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre olağanüstü bir gelişme yaşanmazsa ve dolar kuru yukarı yönlü hızla hareket etmezse, motorinde en geç hafta başında 14-15 kuruş indirim hesaplanıyor.

DEVLETİN 5 KURUŞ ÖTV ALACAĞI BULUNUYOR

Devletin, her litre motorinde halen 5 kuruş ÖTV alacağı bulunuyor. Motorinde, önce ÖTV sıfırlanacak. Kalan tutar, indirim olarak pompaya yansıyacak. Uzmanlar, net bir değerlendirme yapmak için bugün akşam piyasalarda yaşanacak gelişmelerin önemli olduğunu söyledi.

“İNDİRİM İÇİN ÖNCÜ VERİLER”

Uzmanlar, “Brent petrol, yüzde 7 düştü. Motorin fiyatları, uluslararası piyasalarda ton başına 21 dolar geriledi. Bu veriler indirim için öncü veriler. Ancak, birkaç gün daha bekleyip, piyasaları görmeliyiz. Net değerlendirme için…” dedi.

TABGİS’TEN AÇIKLAMA: 18 KURUŞ İNDİRİM BEKLENMEKTEDİR

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası’ndan (TABGİS) yapılan açıklamada “Motorin fiyatlarına 23 Kasım Cuma gününden itibaren 18 kuruş indirim beklenmektedir. İndirimin 9 kuruşu vergiye 9 kuruşu pompaya yansıtılacaktır” denildi.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here