Boya-Badana Nasıl Yapılır? Ankara’nın En İyi Boya-Badana Firmaları

0

Boya ev dekorasyonunda önemli ve etkin rol oynamaktadır. Hem kişisel zevkinizi yansıtır, hem evin atmosferini etkiler, hem de eşyalar ve evinizle bütünlük oluşturur. Peki boya-badana bu kadar önemliyken “nasıl renkler tercih etmeliyiz, kaliteli boya nasıl seçilir, hangi boyalar kullanılmalıdır, boya çeşitleri nelerdir, Ankara’da en iyi boya firmaları hangileridir, nelere dikkat edilmelidir?” sorularına yanıt bulabileceğiniz detayları paylaşmaya çalışacağız.

Badana uygulaması, eskiden sıkça uygulanan bir yöntem olup; kireç şerbeti fırça kullanılarak yüzeylere uygulanırdı. Kirecin mikrop kırma, pisliği temizleme özelliği olduğundan hijyen açısından da tercih edilmekteydi. Uygulamalarda yaşanan problemler, görsel olarak da renk seçeneğinin yetersiz oluşu, temizliğinin zor oluşundan dolayı artık günümüzde sanayi üretimi boyalar tercih edilmeye başlanmıştır. Kullanım olarak genelde plastik ve silikonlu boyalar tercih edilmektedir.

Plastik boyalar, mat ve su bazlı boyalardır. Daha az kaygan olmakla birlikte, silinebilir özellikleri yoktur. Silikonlu ve silikonsuz olmak üzere 2 çeşittir. Silikonlu plastik boyalar; çok iyi yapışma özelliği gösterir ve kabarma, çatlama vb. problemlere karşı yüksek dayanıma sahiptir. Silikonsuz plastik boyalar ise; havayla daha fazla tepkimeye girdikleri için daha fazla nefes alma denilen özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde çok hava alan yerlerde daha çok tercih edilirler ve uzun ömürlüdür. Silikon boyalar temizlendikçe yıpranır, dayanıklılığını ve eski görünümünü yitirirler. Plastik boyalar, daha çok kirlenir ve daha zor temizlenir, bu nedenle daha çok kapalı alanlarda kullanılır.

Saten boyalar, yarı mat veya yarı parlak adı altında satılan bir boya türüdür. Ne parlaklık oranı fazla ne de matlık oranı fazla olan yarı mat bir boyadır. Saten boyalar, yüzey hatalarını gizleyebildikleri için macun ya da alçı ile düzeltilmiş yüzeylerde dekoratif amaçlı uygulanmaktadır. Kaygan bir yapıya sahip oldukları için tam silinebilme özelliğine sahiptirler. Su itme ve buhar geçirgenliği özellikleri sayesinde suyun boya tarafından emilmesine ve lekelerin silinirken boyaya bulaşmasına izin vermezler.  Evlerde sıkça kullanılan saten boyalar, boyama sırasında plastik boyalara göre daha fazla uğraş gerektirirler. Saten boyalar plastik boyalar kadar renkleri iyi yansıtmazlar, sıkça temizlendiği halde bozulmaması ve rahat temizlenebilmesi en büyük tercih sebeplerindendir.

Kaliteli Boya Nasıl Seçilir, Sahte Boya Nasıl Anlaşılır?

Sahte duvar boyaları bilinen boya firmalarının markalarını ciddi şekilde zedeliyor. Farkında olunmadan alınan bir markanın sahte duvar boyası kullanıldığı zaman, istenilen renk olmuyorsa, duvarda çatlama, kabarma ve akma yapıyorsa, renkleri soluyor ya da silinmiyorsa o markanın boyası kesinlikle tercih edilmemelidir. Sahte boyalar zaman ve para kaybına yol açmaktadır.  Sahte boyaları anlamak ve boya seçimi için şunlara dikkat edilmelidir.

 • Boyaları ana bayilerden, büyük yapı marketlerden veya güvenilir boya bayilerinden almaya özen gösterin.
 • Sahte boyalara önlem olarak boya kapağının kenarındaki kilidi muhakkak kontrol edin. Plastik kilidin kırılmamış olmasına dikkat edin ya da kilidi satıcının yanında açarak boyayı kontrol edebilirsiniz.
 • Boyanın rengini ve kokusunu muhakkak kontrol edin. Bozuk boya kötü kokar, sahte boya ise kireç ve tutkal gibi kokar.
 • Boya almadan önce boya firmalarının fiyatlarıyla karşılaştırıp, performanslarına göre tercih edebilirsiniz. Fiyat kıyaslamasında aşırı ucuz boyaları tercih etmeyin, çok düşük fiyatlı boyaların sahte olma olasılığı çok yüksektir.
 • Muhakkak boyanın tarihine bakın. Boyaların bekleme süresi genellikle 3 yıldır. Kötü şartlarda depolama yapıldığını farz ederek 1-1,5 yıllık boyadan daha fazla boya almamaya dikkat edin.
 • Duvarın silinebilir olmasını istiyorsanız silinebilir bir boya, silinmesini istemiyorsanız da su bazlı bir boya tercih edebilirsiniz.
 • Boya makinesinde renk yaptırmayacaksanız alacağınız boyanın baz boya olmamasına dikkat edin. Baz boyanın kapatıcılığı daha düşük olduğundan performansı size yeterli gelmeyecektir.
 • Boyanın ambalajı size stoklanma durumuyla ilgili ipucu verir. Yıpranmış ve rengi solmuş ambalajlar iyi stoklanmamış veya çok beklemiş olabilir.

Boya Malzemeleri Nelerdir? Nasıl boya yapılır?

 • Duvar İçin: Plastik Boya veya Silikonlu Boya
 • Tavan Boyası
 • Kestirme Fırçası (3 veya 4 Numara)
 • Plastik Boya Rulosu ve Saten Boya Rulosu
 • Mini rulo 10’luk (ulaşılamayan veya 20’lik rulonun giremeyeceği yerleri için)
 • Boya ızgarası (Boya fazlasını almak için kullanılır acemiler için idealdir)
 • Yer için kalın naylon veya karton, kâğıt bant 5–10 cmlik
 • Boş kova (Büyük olmalı)
 • Sırık (2 metreye kadar)
 • Alçı
 • Zımpara
 • 100’lük spatula
 • Eğri saplı spatula

Tavan Boyası Nasıl Yapılır?

 • Tavanlarınızda kabarma, çatlak varsa nalburdan almış olduğunuz spatula ile kabarıklıkları kazıyınız.  Daha sonra eğri saplı spatulayı kullanarak çatlakları doldurunuz ve kurumaya bırakınız. Birkaç saat sonra kurumuş olacaktır. Zımpara ile alçı yapılmış yüzeyi zımparalayıp pürüzsüz hale getiriniz.
 • Nalburdan almış olduğunuz plastik boya rulosunu yıkamanız boya yapmanın en önemli noktasıdır. Yıkadıktan sonra iyice kurulayınız. Nemli kalsın. Amacımız rulonun boya ile tanışmasını kolaylaştırmaktır ve boyanın ruloya derinlemesine nüfus etmesini sağlamaktır.
 • Almış olduğunuz boyanın arkasında hangi orandan inceltileceği yazmaktadır. Uygun miktarda inceltmek için öncelikle boyayı daha büyük bir kovaya alınız.  Birinci kat boyalar genelde ikinci kat boyadan daha ince olmasında fayda vardır. Çünkü ilk katta duvarın emilimi fazlaca gerçekleşir. Zeytinyağı kıvamında inceltme sağlanır.
 • Tavana boyaya başlamadan önce ruloyu daldırmadan ufak dokunuşlarla ve döndürerek ruloya boyanın dokunması sağlanır. En önemli nokta ruloyu kesinlikle daldırmayın. Ufak ufak dokunuşlarla rulonun üzerine boya olmasını sağlayın yeter. Eğer boya ızgarası kullanırsanız bir nebze daldırmanız gerekebilir ama yine çok fazla abartmadan gerçekleştirmek gerekir yoksa boya her tarafa damlayacaktır.
 • Rulo ile boya buluştuktan sonra sıra geldi tavana boyayı uygulamaya. Boya yapmanın en kolay yolu tarama yapmaktır. Rulo ile belli bir alanı boyadınız diyelim sonra boyadığınız yüzeyin üzerinden rulonuzu boya sürmeksizin tekrar geçin. Bu şekilde mevcut kalıntılar eşit şekilde yayılacaktır. Bu şekilde boyamaya devam ettiğiniz sürece sıkıntı olmayacaktır. Dikkat edilecek diğer husus rulonuzla belli oranda bir yeri boyayıp ruloyu kuru kuru kesinlikle sürmeyin. En son tavanın boyası bittikten sonra hızlıca ve bastırmadan bütün tavana son defa tarama yapabilirsiniz. Kuruduktan sonra (yaklaşık 2 saat ) ikinci katı uygulayınız. İdeal olarak iki kat boya yetmektedir. Kirli tavanlarda 3 hatta 4 kat boya vurulabilmektedir.
 • Peki, tavana boya yaparken kestirme gerekiyor mu? Eğer duvarlarda duvar kâğıdı veya dekoratif boya varsa mecburen tavan ile duvar arasına en az 5 cm’lik kestirme yapılmalıdır. (Kestirme fırçasını boya yapmadan önce yıkayın ve iyice sıkınız. Bu şekilde fırçanın üzerindeki kıllar boyaya karışmadan temizlenmiş olacaktır.) Dikkat edilecek husus kestirme fırçasıyla boyanmış yüzey kurumadan rulonun o yüzeye yakınlaşabileceği kadar yakından boyanması gerekir bu şekilde kat oluşması engellenir. Eğer duvarda duvar kağıdı veya dekoratif boya yaksa ruloyu duvar ile tavan arasına fazla sıkıştırmadan duvara boya değmesinde herhangi bir mahsur yoktur. Dikkat edilmesi gereken boyanın duvara damlama şeklinde akıntı yapmamasıdır.

Duvarlar Nasıl Boyanır?

 • Tavan boyasındaki işlemler aynı şekilde gerçekleştirilir.  Sırasıyla boya büyük bir kovaya alınır uygun oradan inceltilir. Rulolar ve kestirme fırçaları yıkanır iyice kurutulur (ıslak değil nemli olacak şekilde).
 • Yerlere boya damlamasını engellemek için naylon veya karton serilir.
 • Eğer boya bir şekilde yerlere veya mobilyalara bulaştıysa endişe etmeyiniz. Taze ise nemli bir bezle hemen silinir. Kurumuşsa şayet yine nemli bezle kolaylıkla silinebilir.
 • Maske bandı bütün boya değecek süpürgeliklere kapı kenarlarına yapıştırılır. Dikkat edilecek husus düz bir şekilde maske bandı duvara taşmadan bandın çekilmesidir.
 • Duvarda kabarık, çatlak varsa üste anlatıldığı gibi spatula ile çatlaklar açılabildiği kadar açılır kabarıklıklar iyice kazınır. Alçı veya nalburdan hazır olarak alınan hazır macun yüzeye uygulanır. Kuruma gerçekleştikten sonra pürüzsüz olacak şekilde zımparalanır.
 • Kestirme fırçasını uygulama: Kestirme işlemlerine başlamadan önce bu işin püf noktasını öğrenmelisiniz.  İşin püf noktası kestirme fırçasını boyaya daldırıp iyice boya yapmıyoruz. Fırçanın 2’cm üstüne çıkmayacak şekilde boyayı ufak ufak fırçaya değdiriyoruz.  Duvara uygularken yedire yedire ve akıntı olmayacak şekilde uyguluyoruz. Bütün evin kestirmesini yapmak doğru bir yaklaşım değildir. Kestirme yapılan yer kurumadan hemen ruloyla duvarlara boya yapılmalı. Böylece kestirme yapılan yerde kat , iz oluşması engellenir.
 • Duvarda boyaya başlamadan önce üste anlatıldığı gibi ruloyu komple daldırmadan ufak dokunuşlarla ve döndürerek ruloya boyanın dokunması sağlanır. Duvarlarda belli bir alan boyanır. Üzerinden tarama gerçekleştirilir ve asla rulo kuru kuru duvarlara boyama yapılmaz.
 • Birinci kat boya ince bir şekilde uygulanır. Emilim fazlaca olduğu için. İkinci kat boya daha kalın uygulanabilir. Eğer duvar temiz ise genelde iki kat boya yeterlidir. Eğer kirli bir duvarınız varsa 3 hatta 4 kat boya vurmanız gerekebilir.
 • Yağlı boya üzerine direk silikonlu boya uygularsanız tırnağınızla bile boyayı sökebilirsiniz. Duvarınızda yağlı boya varsa geçiş astarı vurmadan kesinlikle boya uygulamayınız.
 • Boya işlemimiz bitti yavaşça bantları çekiniz. Eğer bantlar boyaya yapışırsa boyayı duvardan çeker bu durumda rötuş yapmanız gerekebilir.

Boya Yapılırken Unutulmaması Gerekenler

 1. Boya yaparken sağlığınız için odanın yeterince havalandığından emin olun
 2. Seçtiğiniz boyayı her zaman kullanma talimatına göre uygulayın
 3. Boyaya başlamadan önce, boyayı ambalajıyla birlikte gelen incelticiyi kullanarak karıştırmalısınız
 4. Kullandığınız malzemelerinizi işlem bittikten sonra iyice temizleyip saklamalısınız
 5. Boyanızı ambalaj üzerinde belirtildiğinden daha fazla inceltmek veya ekstra sıvı maddeler eklemek boyanın kalitesini bozabilir
 6. Boya işlemi nemli ve kirli yüzeylere uygulanmamalıdır

 Hangi Renk Boyalar Tercih Edilmelidir?

Günlük hayatın koşuşturmasından sıkılıp sığındığımız evlerimizde, zaman zaman dekorasyonunda sıkılabiliyor, değişiklikler arayabiliyoruz. Ancak evlerimizde yapabileceğimiz değişiklikler zaman, para, mekan gibi çeşitli sebeplerden dolayı kısıtlanabilmektedir. Yaşadığımız mekanları çok büyük harcamalar yapmadan da boya ile yenileyebiliriz.

Renk seçimi, kolay gibi görünse de aslında önemli ve zor bir iştir. Sadece sevdiğiniz ya da gözünüze hoş görünen renkleri tercih etmek yerine, renklerin eviniz ve dekorasyonunuzla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Dergiler ve kataloglar her zaman dekorasyon ilhamının temelidir. Şansımız var ki, internette binlerce sayfalık bir ilham kaynağımız var. Perakendeci siteleri kendi eviniz için ilham verebilir, boya şirketi siteleri de evinizde renk kullanmanın yollarını gösterebilir. Pinterest gibi sosyal medya siteleri, favori fikirleriniz için ilham panoları oluşturmak için harikadır, böylece tüm fikirlerinizi tek bir noktada tutabilirsiniz.

Küçük bir renk çemberinden harika fikirler almak için renk teorisi üzerinde çalışmak zorunda değilsiniz. Bu ucuz renkli araçlar, hızlı bir şekilde renk şeması fikirleri üretebilir. Çemberin dönüşüyle, renklerin birbiriyle nasıl ilişkilendiğini görebilir ve renk teorisinin temellerini öğrenebilirsiniz. Muhtemelen evinizi çemberde gördüğünüz renklerle boyamayacak olsanız da, bu renklerin tonlarını seçebilirsiniz.

Küçük mekânlar için koyu renk boya tercih etmekten kaçınmakta fayda var. Açık tonlar, mekânları olduğundan geniş ve ferah gösterecektir. Zıt renklerin ise birbirini tamamlama özelliğini unutmamak gerekir. Salonunuzun duvarlarına açık renkler hâkimse, halı ya da zemin rengini koyu renk seçmelisiniz. Eğer zemin açık renk ise, duvarlarınızı koyu renklere boyayarak ve açık renk halı kullanarak kontrast bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dekorasyonunuz sade ve canlı olmayan, açık renklerden oluşuyorsa kırmızının, çikolata kahvenin, sarının ya da turuncunun çeşitli tonlarını kullanarak ortamınızda daha sıcak ve samimi bir hava yaratabilirsiniz. Evinize biraz hareket katmak istiyorsanız, odanızın bir duvarını farklı bir renk tonunda boyayabilirsiniz. Böylece, hem derinlik hissi yaratır, hem de farklı bir görüntü elde edersiniz. Eğer salonunuz ya da oturma odanız küçükse, dikkat dağıtıcı renklerden uzak durmalısınız. Koltuk ve halı renkleri duvarlardan koyu olmalı, aksesuarlarda ise canlı renkler kullanmalısınız.

Renk kullanımında unutulmaması gereken temel kurallardan biri, fazla renk ve/veya az renk kullanımının ortamlarda dengesizlik yaratacağıdır. Bu nedenle birbirini tamamlayan renkler tercih etmelisiniz. Kırmızıyı tamamlayıcısı turkuaz – yeşil ile birlikte kullanın.

Renk bir ışık unsurudur. Farklı renkler, heyecan, tutku, huzur veya gizem gibi çeşitli duyguları ileterek evinizde farklı ruh halleri yaratır. İç tasarımda renk teorisini anlayarak aradığınız doğru ruh halini yaratabilirsiniz. Her bir rengin farklı insanlara farklı şekilde etki ettiğini unutmamak gerekir. Kişinin yaşı, ırkı, kültürü ve yaşam deneyimleri gibi pek çok faktör bunları etkileyebilir. Ancak, insanlar ne olursa olsun renklere her zaman cevap verecektir. Genel olarak, aşağıdaki renkler evde aşağıdaki psikoloji etkilerini oluşturur:

Kırmızı; ateş, tutku, tehlike ve güç rengidir. Bu cesur renk uyarır ve heyecanlandırır.  Sıcak ve davetkar olabilir ve sizi enerjik hissettirebilir. Evde aşırı uyarıcı olabileceğinden çok fazla kırmızı kullanmamanız faydalı olacaktır.

Turuncu; kırmızıyı seven ama saldırgan etkisinden çok hoşlanmayan insanlar, onu turuncu ile güvenli bir şekilde değiştirebilir. Bu eğlenceli ve enerjik renk, çocuk odası, yemek odası, ofis ve hatta oturma odası için idealdir. Cesaret ve misafirperverliği sembolize eder. Aynı zamanda enerjik, maceracı ve arkadaş canlısı hissetmenizi sağlar.

Sarı; iç mekan tasarımında renk psikolojisine göre sarı sıcaklık, bilgelik, refah, sempatiklik rengidir. Sarı renkli bir oda, neşeli, arkadaş canlısı ve havadar görünebilir. Uyarıcı olabileceği için büyük miktarlarda kullanmaktan kaçının.

Mavi; iç tasarım teorisinde mavi önemli bir renktir ve insan zihnini derinden etkiler. Mavinin yatak odaları için mükemmel renk olmasının bir nedeni var. Huzur duygusu aşılar ve çok yatıştırıcı bir renk olabilir. Banyolarda, sakin bir atmosfer spa etkisi yaratmak için kullanılabilir.  Beyaz veya diğer hafif tonlarla eşleştirildiğinde en iyisidir. Çok fazla mavi iç karartıcı olabilir, bu yüzden akıllıca kullanın.

Yeşil, çok iyi bildiğimiz gibi, doğanın rengi. Aynı zamanda umut, iyi şanslar ve bolluğu simgeler. Diğer birçok renkle iyi karışan serin ve samimi bir renktir. Beyaz ile harika görünüyor ve oturma odaları, yatak odaları ve ofislerde kullanılabilir.

Mor diğer renkler ile çok iyi çalışır. Zümrüt yeşili ve hatta bej, sarı veya bebek pembesi gibi hafif, tamamlayıcı tonlar ya da mücevher tonları ile eşleştirebilirsiniz. Kızların odalarında ideal bir renk. Morun evdeki psikolojik etkileri, mekana onurlu ve dramatik bir görünüm kazandırmaktır. Her şeyden önce, mor, kraliyetin rengidir.

Siyah, kötülük, yas ve ölümle ilişkilidir. Ancak, aynı zamanda bilgeliğin rengi. Siyah, iç tasarım teorisinde, her zaman zıt ve tamamlayıcı renklere sahip küçük miktarlarda kullanılır. Doğru kullanıldığında, bir odaya derinlik ve zamansız bir şıklık katabilir. Siyahı büyük miktarlarda kullanmaktan kaçının, baskıcı görünebilir.

Beyaz, bu huzurlu renk, gençlik, inanç ve masumiyet duygularını aşılayabilecek iç tasarımda yaygın olarak kullanılmaktadır. Beyaz, daha küçük alanların geniş görünmesine yardımcı olabilir. Ayrıca odalar daha canlı ve daha taze görünebilir.

Ankara’daki En İyi Boya Firmaları Hangileridir?

Boya yapmak oldukça zahmetli ve zaman gerektiren bir iştir. Herkes boya yapabilir ancak herkes çok iyi boya yapamaz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi boya yapmanın da bir çok inceliği, dikkatli olunması gereken bir çok noktası var. Hem zamandan tasarruf etmek hem de evlerimizde mükemmelliği yakalamak için boya firmalarından destek alınması gerekmektedir.

Peki Ankara’da en iyi boya firmaları hangisi? Sizler için Ankara’da en iyi 10 firmayı sıraladık.

Ankara Boyacım

Ankara’nın hemen hemen her ilçesinde hizmet veren Ankara Boyacım, boya badana dışında, alçı, sıva, mantolama, ısı yalıtımı gibi alanlarda da sektörün önde gelen firmalarından biridir. Yaptığı tüm işleri müşteri memnuniyeti odaklı yaparak, sektörde uzun yıllar hizmet vermektedir. Güvenilir ve profesyonel bir ekiple çalışmak isterseniz Ankara Boyacım’ı tercih edebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

Erc İnşaat Boya

Yaklaşık 20 yıllık tecrübesiyle sektörün önde gelen firmalarından biri olmayı başarmıştır. Firma kurulduğu günden bugüne 2500 ev ve iş yerine boyacı ve boyacı ustası tedarik etmeyi başarmıştır. Fiyat ve diğer bilgiler için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

NEDA Yapı ve Restorasyon

Ankara ve Samsun çevresinde boya badana, ev tadilatı, mantolama ve resterasyon gibi hizmetleri istenilen zaman içerisinde de teslim etmektedir. Fiyat ve diğer bilgiler için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

Boyacı Usta Hizmetleri

Ev dekorasyonu, boya-badana, tadilat, fayans gibi konularda hizmet vermekte olan Ankara firmasıdır. Firma, doğru işçilik, doğru malzeme hizmet kalitesinin müşteri memnuniyetinin en önemli unsuru olarak görmektedir. Fiyat ve diğer bilgiler için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

VFK YAPI

Alçı, eskitme, desen boya, duvar kağıtsız desenli boyalar, kemer çeşitleri, alçıpan, tadilat gibi çeşitli konularda hizmet vermektedir. Başarılarının dinamik, dinç ve usta ekiplerine borçlu olduklarını ileten firmaya fiyat ve diğer bilgiler için ulaşabilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

Tadilat Uzmanim

Tecrübeli ve uzman ekipleriyle kaliteli malzemeler kullanarak boya ve dekorasyon alanında müşteri memnuniyetini yakalamış firma 18 yıldır hizmet vermektedir. Fiyat ve diğer bilgiler için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

DRKGRP

Boya-badana, tadilat, iç-dış cephe boya- badana, tadilat mantolama gibi çeşitli alanlarda hizmet veren firma Ankara’nın birçok ilçesinde hizmet vermektedir. Fiyat ve diğer bilgiler için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

MUM BOYA BADANA VE BOYACI

İç-dış cephe, mutfak dekorasyonu, tadilat, boya-badana alanlarında hizmet vermekte, çalışanların güler yüzlü ve uzman ekipten oluşan firma müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadırlar.  Fiyat ve diğer bilgiler için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

Han Dekorasyon

Altındağ ve çevresinde boya-badana, iç-dış cephe boyama, alçı, kartonpiyer alanlarında hizmet vermektedir.  Fiyat ve diğer bilgiler için firmayla irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

A Dizayn Yapı

Boya ustası, boyacı ustası, alçı boya işleri, alçıpan ustası, iç cephe boyama, dış cephe boyama, dekoratif boya, duvar kağıdı gibi alanlarda hizmet vermektedir. Pursaklar ve çevresinde hizmet veren firmayla fiyat ve diğer konularla ilgili irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ulaşmak İçin Tıklayınız

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here