Bonservis Kralı Fikret Orman

0
5

 

Türkiye’nin en iyi kulüp başkanları arasına aday gösterilen ve Yönetime geldiğinden beri yaptığı işlerle ve ekonomik transfer hamleleriyle dikkat çeken Fikret Orman kimdir?

1967 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Işık Lisesi’nde, Yüksek Öğrenimini Yıldız Üniversitesi ve ABD Florida Üniversitesi’nde tamamladı. Esin Yapı’nın ortaklarından olan Fikret Orman’ın Sanayi, Turizm ve İnşaat sektörlerinde Yönetim Kurulu Başkanlıkları ve Üyelikleri bulunmaktadır.

2000-2004 yılları arasında Beşiktaş’ta Serdar Bilgili başkanlığındaki yönetim kurulunda yöneticilik yapmıştır.Daha sonra 2004 yılında yapılan Beşiktaş JK başkanlık kongresinde aday olan Orman, 162 oy farkla Yıldırım Demirören‘e kaybetmiştir.

2012 yılında Yıldırım Demirören’in TFF başkanı olmasıyla birlikte boşalan Beşiktaş JK başkanlığı için aday olan Fikret Orman, seçimlerde Nazmi Koca ve Bülent Deriş ile yarışmıştır. Seçimlerde kullanılan 4545 oyun 4027‘sini alan Orman, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 33. başkanı olmuştur.25 Mart 2012 Göreve başlayan Orman yaptığı hamlelerle sosyal medyada oldukça yankı uyandırmıştır.
Fikret Orman 2013 Haziran ayında İnönü Stadyumunun yıkımını başlatmış, aynı yerde inşa edilen Vodafone Arena‘yı kulübün kendi imkanlarıyla 11 Nisan 2016‘da tamamlamayı başarmıştır.Orman, kulübün yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle 2012-2013 sezonunda ”FEDA” projesini başlatmış ve yapılan kampanyalarla kulübe gelir sağlanırken,bir yandan da camianın kenetlenmesi için önemli adımlar atılmıştır.Siyah beyazlı kulübün başkanı ayrıca futbolcu sözleşmeleri nedeniyle UEFA’da açılan davalar ile çeşitli sebeplerle kulübe açılan haciz davalarını da çözmüştür.Transfer döneminde yaptığı transferler ve bonservisler konusundaki cimriliği ile birçok kez gündeme gelmiştir. Ormanın BJK başkanlığı zamanı Beşiktaş futbol takımı 2015-2016 ve 2016-2017 yılında Süper Lig şampiyonluğunu kazanmış ve kulüp ilk kez 3. yıldızını armasına eklemiştir.Fikret Orman halen daha Beşiktaş JK’ da görevine devam etmektedir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here