Black Mirror: Bandersnatch Filmi Nedeniyle Netflix’e 25 Milyon Dolarlık Dava Açıldı

0
Black Mirror: Bandersnatch Filmi Nedeniyle Netflix'e 25 Milyon Dolarlık Dava Açıldı
Black Mirror: Bandersnatch Filmi Nedeniyle Netflix'e 25 Milyon Dolarlık Dava Açıldı

Netflix, interaktif filmi Black Mirror: Bandersnatch nedeniyle Chooseco adlı şirketle davalık oldu. Choose Your Own Adventure (Kendi Maceranı Seç) adlı interaktif çocuk kitabı serisinin yayıncısı Chooseco şirketi, kendi tercihlerinizi seçerek ilerleyebildiğiniz bir bölüm olan Black Mirror: Bandersnatch’e 25 milyon dolarlık dava açtı.

MARKAYA AİT LİSANSI İHLAL ETTİĞİNİ İDDİA ETTİ

Chooseco, “Kendi Maceranı Seç” başlığının ticari bir marka olduğunu belirterek, Netflix’in bu markaya ait lisansı ihlal ettiğini iddia etti. Chooseco, iddialarını, Netflix’in 2016’dan beri lisans almaya çalışmasına rağmen bu konuda herhangi bir sonuca ulaşamadığını, ancak yine Black Mirror: Bandersnatch’i platformunda yayınlamayı tercih ettiğini söyleyerek güçlendirdi. Chooseco ayrıca, Bandersnatch lansmanından önce Netflix’e bir mektup gönderdiğini ancak sonuç alamadığını da belirtti.

KAZANDIĞI KARI TALEP ETTİ

Netflix hakkında en az 25 milyon dolarlık tazminat talep eden Chooseco, platformun Black Mirror: Bandersnatch’ten kazandığı karı da talep etti. Dava ile ilgili henüz Netflix cephesinden bir açıklama yapılmadı.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here