Bizim Hikaye Dizisini İzlenebilir Kılan 5 Neden

0
46
Bizim Hikaye Dizisini İzlenebilir Kılan 5 Neden

‘Bizim hikaye’ dizisi, daha yayınladığı hafta reytinglerde yerini üçüncü sırada yazdırmayı başarmış bir dizidir. Sıradışı tarzı ile dikkatleri üzerine çekmiş, ve yüksek beğeni toplamış olan ‘Bizim hikaye’ dizisini izlemek için 5 efsane nedene bir göz atalım.

 

1- Sevilen oyuncu kadrosu

 

Hazal kaya

\ Filiz /

“Adını Feriha koydum” dizisi ile tanınmış olan oyuncu “Hazal Kaya”  ailenin fedakar ablası rolünde seyirci karşısında; sorumsuz babası, umursamaz annesi, ve tüm yükünü sahiplenmek zorunda olduğu güzel yürekli kardeşleri,

kardeşlerine hem annelik, hem babalık, hemde ablalık yapmakta olan Filiz, evin tüm sorumluluğunu üstlenmiş, zorluklarla mücadele etmeye çalışan, genç yaşında olmasına rağmen şikayette bulunmayıp bunca zorluğa rağmen kardeşlerine sevgiyle bakan bir abla.

 

‘Burak Deniz’

\Barış/

 

Oynamış olduğu birçok dizide oldukça beğeni kazanan “Burak Deniz”  alışılmışın dışına çıkmadı ve zengin bir aile de yetişen genç  adamı barış’ı canlandırmak ta;

hayatında yaşamış olduğu olumsuzlukların ardından filiz’le karşılaşıp aşık olan Barış ,Filiz’e her daim destek olmak isteyen, ve değer veren bir genç.

 

 

 

‘Reha Özcan’

\Fikri/

“Suskunlar” dizi’si ile akıllarda kötü gardiyan olarak yer edinen  Reha Özcan, bu dizide  “Sorumsuz baba” kelimesinin can bulmuş hali olan fikri’yi canlandırmak ta sarhoş olmaktan başka bir şey bilmeyen, ailesinin geçimine ufak bir katkısı dahi bulunmayan, tüm yükü kızının omuzlarına yükleyen, ayyaş baba rolü ile ekranlarımızda.

 

 

‘Yağızcan Konyalı’

\Rahmet/

Lise son sınıf öğrencisini canlandıran “Yağızcan Konyalı” oldukça zeki ve atılgan bir çocuk rahmet’i ekranlara taşımakta Rahmet, zekasını okulda başarı sergilemek yerine çevresinden para kazanma yolunda kullanmaktadır bazen özel dersler verip bazen başkaları yerine sınava giren Rahmet, ablasına destek olmak isteyen ve annesine onları terk ettiği için oldukça kızgın olan bir genç.

 

 

 

 

‘Nejat Uygur’

\Hikmet/

 

“Nejat Uygur” Hikmet karakterini ekranlara taşımakta Hikmet, utangaç, içine kapanık, duygusal bir karaktere sahip lise öğrencisi ablasına elinden geldikçe destek olmaya çalışan Hikmet, bir markette çalışıp eve katkı sağlamakta.

 

 

 

‘Ömer Sevgi’

\İsmet/

 

Dizinin en küçük ve en sevimli oyuncusu Ömer evin en küçük çocuğu İsmet rolünü canladırmakta sevimli halleri ile seyircinin ilgisini toplayan minik İsmet, anneye ve aileye en çok ihtiyacı olduğu zamanlarında annesinin onları terk ettiğini bile tam anlamı ile idrak edemeyen ailenin sevimli uğraşı.

 

 

 

‘Serra pirinç’

\Müjde/

 

Babasından yana şikayetçi olan genç kız rolünü ise “serra pirinç“  üstlenmiştir hasta annesi ile olan uğraşıp aynı zamanda babasına öfkeli olan psikolojisi yıpranmış bir genç kızdır.

 

 

 

 

Nesrin Cavadzade

\Tülay/

Filiz’in en yakın arkadaşı ve en  zor anlarının destekçisi olan her derdinde ilk koşan eğlenceli kişiliği ile beğeni toplayan ‘Tülay’ rolünü, sevilen oyuncu “Nesrin Cavadzade” üstlenmiştir.

 

 

 

 

2- Sıradışı tarzı ve konusu

Klasik bir hikaye ve seneryodan uzak olan ‘Bizim hikaye’ alışılmışın dışında bir senaryosu ile karşımızda piyasada senaryosu hemen hemen birbirine benzer birçok dizi mevcut ancak ‘Bizim hikaye’ alışılmışın ve klasiğin uzağında bir yaşam öyküsünü bize sunmakta.

 

3- ‘Shameless’in Türkçe uyarlanışı

Amerika’nın dünya çapında beğenilen dizisi ‘Shameless’ Türkiye uyarlaması olarak ekranlara geleceği duyurusu ile sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birtanesi oldu ‘Bizim hikaye’ dizisi Shameless’in Türkçe uyarlaması oluşundan kaynaklı nasıl bir sonuç çıkacağına dair kafada soru işaretleri oluşmuş olsa da çıktığı ilk günden itibaren başarıyı yakalamış bir dizidir.

 

 

4- Umut yenileyen yaşam öyküsü

 

Anlam dolu zorlu yaşam hikayesi ile insanın karşılaşacağı zorluklara rağmen gülmeyi, sevmeyi ve pes etmemeyi öğreten bir dizidir ‘Bizim hikaye’ Bir çok kişinin bulunduğu durumdan şikayetçi oluşuna, birçok imkana rağmen bunun kıymetini bilmeyişine, ithafen dizide yer alan karakterlerin zorluklarla mücadele savaşını gösteren öğreten ve iyi bir örnek haline gelen, yaşama tutunma çabaları ile iyi birer örnek haline gelmiş olup sevgi aşılayan, dağılmış olmasına rağmen kopmayan aile bağları ile dikkat çeken, insanı umutsuzluğa sürüklemeden dram dolu sahneleri ekrana taşıyan bir dizi ‘Bizin hikaye’ insanın bilinçlenmesi ve bulunduğu güzelliklerin imkanların farkında olmasında katkıda bulunabilecek nitelikte.

 

5- Dram ve komedi ikilisinin birleşimi

Birbirine zıt olan komedi ve dram ikilisini ekranlara çizgiyi iyi bir şekilde koruyarak taşıyan bizim hikaye dizisi, bizi hüzün dolu sahnelere şahit tutarken aynı zamanda bunu eğlenceli hale getirip, mutlu olmanın mümkün olabileceğini iyi bir şekilde göstermektedir yaşanan hayata, imkanlara rağmen gülmeyi ihmal etmeden güçlü duruşu aşılayan bir dizidir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here