Birol Güven, Organize İşler 2’nin Netflix’te Yayınlanmasından Dolayı Yılmaz Erdoğan’a Sitem Etti

0
5
Birol Güven, Organize İşler 2'nin Netflix'te Yayınlanmasından Dolayı Yılmaz Erdoğan'a Sitem Etti
Birol Güven, Organize İşler 2'nin Netflix'te Yayınlanmasından Dolayı Yılmaz Erdoğan'a Sitem Etti

Televizyon ve Sinema Film Yapımcıları Meslek Birliği Başkanı Birol Güven, Yılmaz Erdoğan’ın çok konuşulan filmi ‘Organize İşler 2: Sazan Sarmalı’nın Netflix’e gelmesi sonrası bir bildiri yayınladı. Güven, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“TELAFİSİ OLMAYAN ZARARLAR VERECEK”

Filmin vizyondayken Netflix’ye yayınlamasından dolayı Yılmaz Erdoğan’a sitem eden Birol Güven, “Televizyon ve Sinema Film Yapımcıları Meslek Birliği olarak bir filmi vizyondayken aynı anda dijital platformlarda da gösterime sokmanın sinema sektörümüze telafisi mümkün olmayan zararlar vereceğini düşünüyoruz. Çok uzun bir süredir yeni sinema yasası için verdiğimiz mücadele öncelikle sinemamızın geleceği içindi. Bilet geliri olmayan, sinema işletmecilerinin ekonomik sıkıntı içinde olduğu bir sinema sektörünün ne geleceği olur ne de özgürlüğü” dedi.

“FİLM, SİNEMA SALONLARINDA İZLENİR”

Açıklamalarını sürdüren Birol Güven, “15 Şubat 2019 tarihinde ortaya çıkan yeni durum tüm sektörümüzü olduğu gibi bizi de şaşkınlık içinde bırakmıştır. Tek söyleyebileceğimiz şudur; bu Televizyon ve Sinema Film Yapımcıları Meslek Birliğinin ortak kararı değildir, BKM adlı üyemizin kendi ticari kararıdır. Birliğimiz bu kararı yanlış bulmakta ve milli sinemamız için çok kötü bir gelişme olarak değerlendirmektedir. TESİYAP olarak sinemanın herhangi bir bileşenini dışarıda bırakan hiçbir gelişmeyi onaylamıyor ve “film, sinema salonlarında izlenir ” felsefesiyle salon işletmecilerinin yanında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz” ifadelerini kullandı.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here