Binali Yıldırım

0

Binali Yıldırım 62 yaşında.

Evet bugün kimimizin abisi kimimizin amcası kimimizin kardeşi olan Binali Yıldırımın Doğum günü.
Belki bana kızacaksınız neden vasıflarıyla birlikte tanıtmıyorsun neden Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı demiyorsun söylememe gerek duymadım
çünkü zaten herkes biliyor şuan hangi mevkide olduğunu. Örneğin bir otobüs şöförünün yada bir gemi kaptanının yada bir esnaf abimizin doğum gününü
kutlayacağımız zaman taksici Mehmet abi doğum günün kutlu olsun mu deriz ? Ya da yaptığı iş neyse onu söyler miyiz ? Ki şimdi diyeceksiniz ki Başbakanı onlarla bir mi tutuyorsun evet neden olmasın a partisi b partisi diye düşünmeden siyaset yönüne hiç bakmadan Binali Yıldırım hakkında düşüncelerimiz bunlar. Kendisini tanıdığımız günden bu yana güler yüzlü halkın içinden sempatik tavırlarıyla tanıyoruz.

 

 

 

Kim olursa olsun siyasetin içine girince bazıları tarafından sevilir bazıları tarafından sevilmez bu yüzden Binali Yıldırım’ı siyasetin dışında tutarak tanıtmaya çalışıyoruz.

 

 

 

 

 

Binali Yıldırım 20 Aralık 1955 tarihinde Erzincan’ın Refahiye ilçesinde doğdu. 1975 yılında Semiha Hanım ile evlendi.

Erkan Bülent Ve Büşra adlarında üç çocuk sahibi olan Binali Yıldırım İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.
Siyasete atılmadan önce denizcilik bölümünde görevler üstlenmiştir. Baştada söylediğim gibi siyasete hiç girmeden Binali Yıldırım’ı tanıtmaya çalıştık sürç-i lisan ettiysek affola.

Tarihnedio ekibi olarak Binali Yıldırım’ın doğum gününü kutlar ailesiyle birlikte sağlıklı huzur dolu nice yıllar geçirmesini Allah’tan niyaz ederiz..

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here