Beynin Zarar Görmesi

0
16

FDA Opioid Bağımlılığı Tedavi Cihazı Onaylandı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), 15 Kasım’da, nöro-Stim Sistem Köprüsü (NSS-2 Köprüsü) adı verilen ve opioid geri çekilme belirtilerini azaltmaya yardımcı olan bir cihazın onayını açıkladı. Bu, FDA’nın nimetine verilen türünün ilk tıbbi aygıtıdır.

NSS-2 Köprüsü, ağrı bilgisinin işlenmesiyle ilişkili olan beynin bölümünde bulunan dört kafa sinirini uyarmak için kontrollü elektriksel darbeler iletmek için bir çip kullandığı kulağın arkasındaki deriye tutturan nispeten basit bir cihazdır.

Indiana merkezli Yenilikçi Sağlık Çözümleri tarafından pazarlanan Köprü, 2014’te kronik ve akut ağrı tedavisinde daha önceden temizlendi. Yeni onay, “cihazın opioid geri çekilme semptomlarını azaltmak için bir yardımcı olarak genişlediğini” belirtti. FDA’ya göre, ancak reçete ile sağlanacaktır. Ancak, daha önceki Köprü tedavileri 600-600 $ arasında maliyetle gerçekleştirilirken oldukça pahalı.

Bununla birlikte, bu tedavinin ne kadar etkili olabileceğini önermek için çok az şey var. Duyuru, FDA’nın “73 hasta opioid fiziksel olarak çekildi” ile ilgili bir klinik çalışmadan elde edilen verileri gözden geçirdikten sonra cihaz için izin verdiğini açıkladı. Denemeler, bu 73 hastanın 64’ü veya% 88’i Köprüyü kullandıktan beş gün sonra başarılı bir şekilde opioidlerden ayrıldığını gösteriyor. Ankete katılanların sayısı daha yüksek olmasına rağmen burada açıkça etkinlik var.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here