Beşiktaş’tan Ekrem İmamoğlu’nun Locası İçin Açıklama: Hacizli

0
Beşiktaş'tan Ekrem İmamoğlu'nun Locası İçin Açıklama: Hacizli
Beşiktaş'tan Ekrem İmamoğlu'nun Locası İçin Açıklama: Hacizli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçını izlediği locanın kiracısı olduğunu belirten şirket Beşiktaş’a ihtarname çekti. Beşiktaş kulübünden yapılan açıklamada ise söz konusu şirketin davalık olduğu Kuzu İnşaat’ın mahkeme kararı ile loca haklarını elinde bulundurduğu açıklaması geldi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, itirazlar nedeniyle henüz mazbatasını almadan 13 Nisan tarihinde oynanan Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçını eşiyle birlikte locadan izlemişti. İmamoğlu’nun maçı izlediği locanın kendisine ait olduğunu öne süren Atalay Demirbaş’ın 29 Nisan 2019 tarihinde Beşiktaş kulübüne ihtarname çektiği ortaya çıktı.

İMAMOĞLU’NA İZİNSİZ KULLANDIRILDI İDDİASI

TRT’nin haberine göre, ihtarnamede söz konusu locanın “Demand Gayrimenkul Danışmanlık” tarafından 3 yıllığına kiralandığına dikkat çekilerek, “Tarafımıza tahsis edilen loca bilgimiz ve iznimiz olmaksızın Sayın Ekrem İmamoğlu’na kullandırılmıştır. İş bu sebeple loca kiralama bedeli 254 bin doların 7 gün içerisinde tarafımıza iadesini talep ederiz” denildi.

İhtarnamede locada, davalık oldukları iş adamı Özen Kuzu’nun da bulunmasına tepki gösterildi.

BEŞİKTAŞ: LOCA HACİZLİ HAKLARI YOK

Beşiktaş Kulübü yetkilileri ise, ihtarname çeken şirkete Kuzu İnşaat tarafından haciz uygulandığını, mahkeme tarafından tüm hak ve alacaklarının haczine ilişkin resmi yazının da kendilerine ulaştığını bildirdi. Bu nedenle ihtarname çeken şirketin loca üstünde bir hakkının olmadığı vurgulandı. İhtarnameyi gönderen şirket ise “yasal sürenin dolmasının ardından hukuki haklarını kullanacaklarını” açıkladı.

 Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here