Beş Parmağında Beş Marifet Hande Kazanova

0
31
Hande Kazonava,beş parmağında beş marifeti olan güzel mi güzel bir kadın. Sunuculuk ,dizi,sinema,tiyatro oyunculuğu ve astroloji yazarlığı yapmıştır. Güzelliği de tescillenmiştir, daha ne olsun diyoruz ve Hande'nin hayatına,başarılarına bir göz atıyoruz..

Hande Kazonava,beş parmağında beş marifeti olan güzel mi güzel bir kadın. Sunuculuk ,dizi,sinema,tiyatro oyunculuğu ve astroloji yazarlığı yapmıştır. Güzelliği de tescillenmiştir, daha ne olsun diyoruz ve Hande’nin hayatına,başarılarına bir göz atıyoruz..

Hande Kazanova 25 Eylül 1973 tarihinde İzmir, Alaybey semtinde doğmuştur. İlkokulu Alaybey İlkokulunda, Ortaokulu ve liseyi ise İzmir Fatih Koleji’nde okudu.  1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü kazandı ve okul için İstanbul’a yerleşti. Güzel arkadaşlıklar kurmuş olmalı ki arkadaşı onun yerine Yeni Asır, Fuar Blendax güzellik yarışması formunu doldurdu ve bu yarışmada 3. oldu. Güzelliğinin farkına varıp tek yarışmayla bitirmedi. 1993 yılında Star Güzellik yarışmasında 4. oldu. Ardından Japonya‘da yapılan “Miss İnternatonial” yarışmasında ilk ona girerek Türkiye’yi temsil etti.

Üniversiteyi okurken modellik de yapan Hande 1995 yılında Kanal 6’dan gelen bir teklifle sunuculuk da yapmaya başladı. Bu işte ki başarısı da farkedilmiş olmalı ki bir çok programda (Müzik Kutusu, Sizin İstekleriniz, Tele Yarış ) sunuculuk yaptı. Ardından Genç TV’ye geçti.

Bu alanlarda çalışmak istediğinden kurucuları Can Gürzap ve Arsen Gürzap olan “Diyalog” oyunculuk ve spikerlik kurslarına katıldı. Ayrıca TRT İstanbul Radyosu’ndan Nedim Erağan‘dan dersler aldı. 2000 yılında Kiss TV’de kendi adıyla “VJ Hande Kazanova” programını sundu. Devamında Atv’de Şafak Karaman‘la beraber “Pop 40” programını sundular. Ardından Kiss TV, Eko TV, Best TV’de de programlar hazırlayıp sundu.

1997 yılında “Sevgi Sözcükleri” isimli programı yaparken Kandemir Konduk  alanının dışında farklı bir teklif yaptı ve senaryosunu Kandemir Konduk‘un yazdığı başrollerde Erkan CanEsra AkkayaCihat TamerAçelya AkkoyunSevil Üstekin gibi oyuncuların yer aldığı “Mahallenin Muhtarları” adlı dizisinde Ece karakterini oynayarak dizi hayatına başladı.2000 yılında Altın Portakal Film Festivali‘nde sunuculuk yaptı.

Hobi olarak ilgi duyduğu astrolojiye sıra gelmişti. Bununda eğitimini almak istedi ve 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği‘ne katıldı. Üç yıl boyunca kendini bu alanda geliştirmeye çalıştı Çabasının sonucunda sertifikasını aldı. AstroArt astroloji okulundaki klasik astroloji, horary (saatler astrolojisi) eğitimlerini tamamladı.

Hobi olarak başlayan astroloji tutkusu, 2006 yılında Yeni Aktüel dergisinde haftalık yorumlar yazmaya başlayarak kariyerine yeni bir alan da eklemiş oldu. 2009 yılının Mart ayında Habertürk Gazetesi’ne transfer oldu ve astroloji yazılarına orada devam etti. Aynı zamanda Mart 2010 itibariyle Habertürk‘te yayınlanan ve farklı ve sıra dışı konuların işlendiği Öteki Gündem adlı programı sundu.hande kazanova ile ilgili görsel sonucu

2001 yılında “Aşkına Eşkıya” dizisinde başrolde oynadı. 2003 yılında yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı “Kurtlar Vadisi” dizisinde 3 yıl boyunca 1-97 bölümleri arasında Avukat Canan Çavan karakterini canlandırdı.

2007 yılında “Yanık Koza” adlı dizide rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Galip Derviş (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 – Yasemince (TV Dizisi)
2010 – Nakş-ı Dil Sultan (TV Dizisi)
2010 – Hanımeli Sokağı (TV Dizisi)
2010 – Geniş Aile (TV Dizisi)
2010 – Alice Harikalar Diyarında (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2009 – Umut (Sinema Filmi)
2008 – Karamel (Sinema Filmi)
2008 – Servet Avcısı (TV Dizisi)
2008 – Sıfır Nokta (Tv filmi)
2008 – Kendi Okulumuza Doğru (TV Dizisi)
2008 – Afacanlar Sınıfı (Sinema Filmi)
2007 – Yanık Koza (TV Dizisi)
2003-2005 – Kurtlar Vadisi (TV Dizisi)
2002 – Tatlı Hayat – (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2001 – Aşkına Eşkiya (TV Dizisi)
2001 – Cinlere Perilere (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2000 – Çember (Tv filmi)
1996 – Şeytanın Kurbanları (TV Dizisi)
1997 – Mahallenin Muhtarları (TV Dizisi)

 2000 yılında, 37. Antalya Altın Portakal Film festivali sunuculuğu yaptı. 2006 yılında ve 2009 yılında Foça Festivali sunuculuğunu yaptı.

2009  Asuman Dabak sayesinde tiyatroya da el attı.Önce “Şahane Düğün” isimli oyunda aksi Doris’i, ertesi yıl da Harika Doğum günü’nde Kate’i canlandırdı. Asuman Dabak Tiyatrosu ile birlikte turnelere çıktı.

Tiyatro :
2009 – Şahane Düğün, Asuman Dabak Tiyatrosu
2010 – Harika Doğumgünü, Asuman Dabak Tiyatrosu

2010 yılının Şubat ayından itibaren Bloomberg TV’de pazartesi günleri Devre Arası programında finansal astroloji yorumları yapmaya başladı.

9 Temmuz 2011 tarihinde Gürcan Yücel ile evlendi.

hande kazanova oyuncu ile ilgili görsel sonucu

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here