Bergamot Losyonu Kullanımı

0
Bergamot Losyonu Kullanımı
Bergamot Losyonu Kullanımı

Esansiyel yağlar arasında popülerliğini her geçen gün çoğaltan bergamot, birbirinden değişik emeller için kullanılabilmektedir. Konutların ya da değişik mekanların serinletilmesinde seçim edilen bergamot losyonu, makûs kokuların eksiltilmesine takviyeci olur. Aynı zamanda yoga, meditasyon gibi mevzulara ilgi duyanlar, belirtilen losyonu seçebilirler. Bergamot, stresin eksiltilmesinde ve hafifleme hissinin ortaya çıkmasında son derece tesirlidir.

Aromaterapi Uygulamaları İçin Avantajlı 

Gece uyumadan evvel yastıklarına ya da yataklarına bergamot losyonu damlatan şahıslar bu sayede rahat ve deliksiz bir uyku geçirebilirler.

Stresin eksiltilmesine, duyuların harekete geçirilmesine ve bedenin dengelenmesine takviyeci olan bergamot, natürel olması sebebiyle hasarı yoktur. Kokulara karşı alerjisi olanlar dahi, kullandıklarında problem yaşamazlar. Bergamot losyonunun tesirinin çoğalabilmesi için emin ve organik mahsul satan mekanlardan alınmasında fayda vardır.

Güneş kiri tehlikeyi: Bergamot losyonunu özellikte cilde uyguladıktan sonra hemen güneşe çıkmamakta fayda vardır. Belirtilen losyon, güneş yanığı ve kir gibi problemlerin çoğalmasına neden olabilir. Gece ya da güneşin olmadığı kapalı alanlarda kullanılmasında fayda vardır.

Kuru Ciltler İçin Kullanıma Uygun 

Ciltleri kuru ve duyarlı olanlar, kumpaslı bir biçimde bergamot losyonu kullandıklarında nem problemlerinden kurtulabilirler. Özellikle ayaklar, eller, bacaklar ve dirseklerde tesirli olan mahsul, bedenin nem gereksinimini karşılar.

Kumpaslı kullanılması gidişatında kuruluk ve pullanma problemlerinden kurtulmak muhtemeldir. Mevsim geçişlerinde kuruluk meseleyi daha çok çoğalanların kesinlikle organik bir Bergamot losyonu edinmelerinde fayda vardır. Natürel olduğu için duyarlı cilde sahip şahıslar tarafından seçim edilebilir.

Cilt meseleyi ya da buruşukluk problemi yaşamak istemeyenlerin muhakkak aralıklar ile losyonu kullanmalarında fayda vardır.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here