Benjamin Tetteh’in Menajeri Pavek Zika: Hafta İçinde Anlaşma Olması Muhtemel

0
Benjamin Tetteh'in Menajeri Pavek Zika: Hafta İçinde Anlaşma Olması Muhtemel
Benjamin Tetteh'in Menajeri Pavek Zika: Hafta İçinde Anlaşma Olması Muhtemel

Galatasaray’ın forvet transferi için Alan ve Pato ile birlikte 3. adayı olan Sparta Prag’ın golcüsü Benjamin Tetteh konusundaki son durumu menajer Pavek Zika aktardı. İki kulübün görüşmelerde ciddi bir aşama katettiğini belirten menajer, Ganalı oyuncunun son olarak 7,5 milyon euro teklif yapan Galatasaray’a ya da İngiltere’ye gideceğini söyledi.

“TETTEH İSTANBUL’A GİDEBİLİR”

Sparta Prag’ın talepleriyle Galatasaray’ın teklifi arasında çok büyük fark olmadığını kaydeden Pavel Zika, “Şu anda Galatasaray ve Sparta Prag anlaşmaya varmış değil ancak ödeme konusunda birbirlerine çok uzak değiller. Hafta içinde anlaşma olması da muhtemel. Tetteh, İstanbul’a ya da İngiltere’ye gidebilir” ifadelerini kullandı.

OYUNCU GALATASARAY’I İSTİYOR

Öte yandan 21 yaşındaki oyuncunun menajeriyle yaptığı görüşmede Galatasaray’a transfer olmak istediğini kaydettiği ve bu konuda fedakarlık yapmaya da hazır olduğunu söylediği ifade edildi.

Gana’da başladığı kariyerinin ardından Standart Liege, Slovacko ve Bohemians formaları da giyen genç oyuncunun, Galatasaray fırsatını kaçırmak istemediği de vurgulandı.

İNGİLTERE’DEN EVERTON VE WOLVES DEVREDE

Sezonun ilk yarısında gösterdiği performansla dikkatleri çeken Ganalı oyuncunun peşinde İngiltere Premier Lig’den Everton ve Wolverhampton’ın da olduğu belirtiliyor.

Bu sezon 22 maçta 1613 dakika süre alan Ganalı oyuncu, 9 kez ağları sarsarken 2 de asist yaptı.

 



Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here