Bedelli Askerlik Sevk Tarihi Ne Demek?

0
8

Bedelli askerlik celp dönemleri sonrasında sevk başlangıç ve bitiş tarihleri merak konusu oldu. Tarihlerin ne anlama geldiği araştıran asker adayları görev yapacakları yerlerle ilgili detayları araştırmaya devam ediyor. İşte bedelli askerlik sevk tarihi ile ilgili bilinmesi gerekenler…

SEVK TARİHİ NEDİR?

Askerlik başvurusu yapan ya da askerlik çağında olan erkekler için düzenlenen belgelerde bulunan sevk başlangıç tarihi ifadesi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını belirtiyor. Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin son gününe işaret eder.

BEDELLİ ASKERLİK SONUÇ SORGULAMA

e-Devlet üzerinde bulunan ilgili link üzerinden sınıflandırma sonuçlarını öğrenebilecek olan adaylar hangi celp döneminde gideceklerini bu hafta sorgulayabilecek. e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “ASAL bedelli sınıflandırma sonuç sorgulama” yazan kişiler Milli Savunma Bakanlığı’na ait bu hizmeti kullandıkları takdirde celp dönemlerini ve gidecekleri yeri öğrenebilecek.

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here