Bazıları İçin Nedir Aşk?

0
12

Aşk:
Kabuğu sert görünen lakin incecik bir zar gibidir. Taşımaması gereken çok ağır yük taşır ama hiç kıymeti bilinmez bu zorlu emeğin. Her sessizliğinde bir kıyameti oluyor;

Dağların yerlerinden oynaması göklerin kan ağlaması, günlerin ateş ile oynaması …

Bunlar aşkta da bulunabiliyor. Her şeye bağlayabilirsiniz bunu. Kırık bir atın ayağı daha düzelmez ama bir umut kovalar onu her zaman her vakit. Vakit gütmez umut hiç bir zaman.

Mesela salyangoz yavaş adımlarla yol alır ömür boyu,tehlike olduğunda çok güvendiği kabuğu vardır kalesi var onu korur kollar böyle biliyordur o kabuğunu. Güveni tam teşkilat.

Ama bilmiyor ki ufak bir darbede kırılan kabuk içine dökülecek içine içine inecek içi yara bere içinde kalacak. Dalından kopan elma gibi düşün, koptuğu andan itibaren ilk aldığı darbe ile var olmasını sağlayan topraklara atılacak.

Şimdi senin darben gönlünde olan mı?
Zihinde olan mı?

Bak başında farklı sonunda farklı olay oldu bu yazıda da aşkta da böyle! Başı çok güzel, ortası incecik halata bağlı sonu cehennem misali ağlayan gözler duymayan kulaklar slakası.

Sözlerini dahi tutamadın neyin derdindesin EY AŞK diyerek yuvarlanıyorsun, kirli sularda bulanık gördüğün suya duru su olarak bakıyorsun ve üstelik ondan içiyorsun kana kana daha da istiyorsun bu sudan.Gömülüyorsun bir çukura ve suyun da bitti aşkın da ne varlığın kaldı ne geçmişin.
Öyle aval aval baka kaldın yaptıklarına !
Şuan ne aklın onda ne de gönlün onda.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here