Banvit, Son Periyottaki Oyunuyla Galibiyete Uzandı

0
Banvit, Son Periyottaki Oyunuyla Galibiyete Uzandı
Banvit, Son Periyottaki Oyunuyla Galibiyete Uzandı

2018-2019 sezonunda Basketbol Şampiyonlar Ligi A Grubunda mücadele eden Banvit, Avrupa’daki ilk maçında Banvit Kara Ali Acar Spor Salonunda oynanan maçta Alman temsilcisi MHP Riesen Ludwigsburg’u özellikle son periyottaki başarılı oyunuyla 89-76 yenmeyi başardı. Birceviç’in basketiyle oyuna başlayan Banvit, ilk 5 dakika başka sayı üretemedi ve bu bölümü 3-7 geride geçti. Sonrasında ise top kayıpları Banvit’e zorlu anlar yaşatırken konuk ekip ilk çeyreği 22 sayı farkla 8-30 önde tamamladı.

BANVİT İLK YARIYI GERİDE KAPATTI

İkinci periyoda konuk ekip Waleskowski’nin basketiyle başlarken, dağınık bir oyun sergileyen Banvit, Morgan ve Rıdvan ile farkı azaltmaya başladı. Maçın 16. dakikasına girilirken giderek sertleşen oyunda Banvit, Metehan ve Morgan’ın ellerinden bulduğu sayılarla 7-0’lık seri yakaladı ve farkı 10’a indirdi: 24-34. Devrenin sonuna doğru Banvit, Tolga ve İsmail’in basketleriyle farkı 3’e indirdi, daha sonrasında da 38-37 öne geçti. Ancak konuk ekip son saniye basketiyle soyunma odasına 38-39 üstün girdi.

SON ÇEYREKTEKİ OYUNLA GALİBİYET GELDİ

Dönüşte Birceviç’in basketiyle yeniden öne geçen Banvit, bu periyotta oyuna ağırlığını koymaya başladı. Son dakikadaki skorer ve hızlı oyunuyla rakibine üstünlüğünü kabullendiren Banvit, Thornton’ın son saniye basketiyle final çeyreğine 68-61 önde başladı. Hızlı başlayan son çeyrekte maçın bitimine 6.42 dakika kala Banvit, Perez ve Metehan’ın sayılarıyla 10 sayılık farka ulaştı 78-66. Taraftarın coşkulu desteğini arkasına alan Banvit daha sonrasında farkı giderek açarken, karşılaşmadan da 89-76’lık galibiyetle ayrıldı.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here