Bağışıklık Sistemini Güçlü Tutmak İçin Neler Yapılmalı?

0
6
Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için besinler baklagilleri ihmal etmeyin!
Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için besinler baklagilleri ihmal etmeyin!

Günlük hayatın koşturmasına uyum sağlamak için bağışıklık sistemini güçlü tutmanız gerekiyor. Bunun için 8 kategorideki besinlere ihtiyacınız var!

TAM TAHIL TÜKETİN

Dengeli bir şekilde tam tahılları tüketin. Erişte, şehriye, aşurelik buğday gibi birçok seçenek mevcut. Tam tahıllar ve ürünleri güçlü bir bağışıklık sistemi için vazgeçilmeziniz olsun.

ekran-resmi-2018-09-10-10-59bB.png

MEYVE VE SEBZEYİ BOLCA VE MEVSİMİNDE TÜKETİN!

Meyve ve sebze açısından şanslı bir ülkeyiz. Ancak meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketmek büyük önem taşıyor. Pazardan ya da marketten aldığınız ürünleri çok iyi yıkamak, organik olmayan gıdaları kabuksuz tüketmek gerekiyor.

Sirkeli suda bekletmek özellikle yeşillikler için önem taşıyor. Bu işlem böceklerden, larvalardan kurtulmanızı sağlıyor. Eğer dışarıda meyve ya da salata yiyorsanız; iyi yıkanmış, çok beklememiş olanları tüketmeye dikkat etmelisiniz.

ekran-resmi-2018-09-10-09-SxHr.png

PROBİYOTİKLER DOSTUNUZDUR

Kefir bağışıklık sisteminize pozitif fayda sağlar. Bunun yanı sıra kendi probiyotikli yoğurdunuzu da yapmak isteyebilirsiniz. Hamileler ve emzirenler için de uygun ve sağlıklı olan bu ürünler hem dinç, hem de sağlıklı kalmanızı sağlayacaktır.

ekran-resmi-2018-09-10-09-676s.png

BAHARATLAR BİRER MUCİZE!

Tarçın, zencefil, zerdeçal gibi baharatları küçük miktarlarda beslenmenize katın. Tarçının hası olarak bilinen ‘Seylon Tarçını’nı içtiğiniz suya katarak tüketebilirsiniz.

ekran-resmi-2018-09-10-10-onLa.png

BALIK TÜKETMEYİ UNUTMAYIN!

Bol bol balık tüketin. Yanında mutlaka salata bulundurun.

ekran-resmi-2018-09-10-10-QjG7.png

YEŞİL ÇAY OLDUKÇA FAYDALI

Yeşil çayı çok demlemeden, çok haşlamadan ılık ılık tüketin. Propolisli balı yeşil çaya ekleyerek alacağınız faydayı artırabilirsiniz

ekran-resmi-2018-09-10-10-EAmp.png

YAĞLI TOHUMLARI ÇİĞ ÇİĞ TÜKETİN

Ülkemiz fındık ve badem cenneti olarak tüm dünyada tanınıyor. Çocukların beslenmesinde, ara öğün olarak, iftarda tatlının üzerine, sahurda bir avuç olmak üzere yağlı tohumları tüketebilirsiniz.

ekran-resmi-2018-09-10-10-e1qF.png

BAKLAGİLLERİ İHMAL ETMEYİN!

Mercimek, kuru fasulye, nohut gibi gıdalar beslenmede büyük önem taşır. Özellikle az yağlı et ve kıyma ile yemeğinizi yapabilir, içine bir avuç da erişte atabilirsiniz. Dünya çapında ‘süper besin’ olarak kabul edilen ‘Ezogelin’ çorbamıza hak ettiği değeri verin, bol bol tüketin.

ekran-resmi-2018-09-10-10-E7mZ.png

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here