Azer Bülbül’ün Ölüm Yıl Dönümü

0
75

Ben Allah’tan umudumu kesmedim” bir süredir dilimde dolanan şarkı sözü kendine olan sevgimin de bir göstergesi sanırım. Çocukluğumdan beri kendisi ekranlarda göremeye alışığız. Hayatımın her döneminde kendisini dinlemişimdir. Şarkılarını sesinin o yanık yüreklere acı acı değen sözlerini hissederek dinlediğim doğrudur. Arabesk Fantezi müziğin gözdesi halinde olmuştur. Sevecen, cana yakın tavırları onu zirveye taşımıştır. Peki Azer Bülbül kimdir?

 

 

 

Azar Bülbül Kimdir?

➡ 1969 da  Kars’ın Akkaya ilçesinde dünyaya gelmiştir.

➡ Gerçek isimi Sübatay Keskindir.

➡ Bir Dönem ailesi ile Almanya’da yaşamıştır.

➡ Müzik hayatına “Garip Yolcu” albümü ile başlamıştır.

Antalya’da bir otel odasında ölmüş olarak bulundu. Cenazesinde sevenleri tarafından izdiham yaşandı. Otel odasında hayata gözlerini yumduğunda daha 45 yaşındaydı. Ömrün yarısı bile değildi zamansız bir veda oldu onunkisi. Ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklandı. Cenazesinde yaşanan sağanak yağmur altın son yolculuğuna uğurlandı. Evren bile gidişine üzülmüş gibiydi adeta. Ailesi , annesi, babasına büyük üzüntü yaşattı. Almanya’da olan ailesi cenaze için Türkiye’ye dönüş yapmışlardı. Ağıtlar birbirine karışmıştı. Bir çok ünlü isim cenazesine eşlik etmişti. Vedasına olan ilgi o kadar yoğundu ki cenaze namazı bile zor güç kılınmıştı.

Azar Bülbül Ölüm Nedeni?

Suna İlgin’in açıklamalarına göre; yeni bir albüm çıkarmıştı, ilk kez bir albümüne bu kadar ilgiliydi. Son albümüne çok fazla ilgi göstermişti daha önce bu tavrı hiç olmamıştı.

Antalya’ya cenazesini teslim almaya kendisi gitmiştir. Hastane ölüm raporuna göre; iki kalp damarı tıkalı , kalbinde de büyüme vardı. Normal bir insanın kalbinin büyüklüğü 300 ile 350 arasın da olması gerekirken Azar Bülbül’ün Kalbi 650 olduğunu çıkmıştır. Daha önce bir rahatsız yaşamış ama bizden saklamış olarak ifade etti. Ameliyat olmaktan korkuyormuş. Antalya dönüşü olmayı düşünüyormuş buna da vadesi yetmemiş.

Azar Bülbül Albümleri

Duygularım Albümü (2011)

Başımda Bela Var / Yarınsızım Ben Albümü (2008)

Kalemin Kırıldı / Zoruna mı Gitti Albümü (2007)

Dünden Bugüne Albümü (2005)

Ateş Düştüğü Yeri Yakar Albümü (2004)

Üzülmedim Ki Albümü (2004)

Kör Kurşun / Sana Yalan Gelebilir Albümü (2003)

Ağıt Albümü (2001)

Yaban Eller / Yine Düştün Aklıma Yar Albümü (2000)

Yalan Sevgiler / Belaya Düştüm Albümü (1997)

Dokunmayın Çok Fenayım / Ben Babayım Albümü (1997)

Zordayım / Canım Yanıyor Albümü (1996)

Fırat Albümü (1995)

Dağlara Yolculuk / İnsanlar Albümü (1994)

Bir Yudum Su Albümü (1992)

Bana Düştü / Neden Dedo Albümü (1991)

Ben Sana Vurgunum Albümü (1990)

Güzel Kız Necla Albümü (1988)

Yalan Olur Albümü (1987)

Esmerin Adı Oya Albümü (1986)

Garip Yolcu Albümü (1984)

Hemen hemen her yıl düzenli olarak bir albüm çıkarmış kendisi. Sesinin tonunu çok severdim. Çok üzülmüştüm vefat ettiğini duyduğumda. Daha dün gibi olsa da ölümünün ardın dan 6 yıl olmuş. Zaman ne de çabuk akıp gidiyor. Bir adım sonramızın garantisi yok. Kim bilebilirdi ki bir otel odasın da ölümün onu bulacağı. Genç yaşta yaşamını yitiren insanlara üzülüyorum her zaman. Sanatçımızın ölüm yıl dönümünde Tarihnedio Ailesi olarak Allah’tan rahmet diliyoruz. Saygı ve sevgiyle anıyoruz.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here