Ayrılık İle İlgili Komposizyon

AYRILIĞIN ÖLÜMÜ

Ayrılık, ile gelen en mukaddes sondur. Bir yolun sonuna geldiğinizi düşünürsünüz, belki mutluluk duyacak belki pişman olacaksınız. Ama kaçarınız yok bu ayrılık sizi vuracak. Bu ayrılık sürekli baktığınız penceresinin sonu değil, o pencerede gördüklerinizin daha ötesidir. Ama o duvarların arkası bazen yeşillikle serin olur, bazen çöl gibi sıcak olur. Dikkatli ol kum tanelerini saymaya başlama, yeşillikler de yazmak yerine.

hayatımızda bir çok ayrılık yaşarız, gereçleri’nin nasıl zorunluluğu var ise ölüm de bunlardan biridir. Bir anda gelir. Sen yarın için planları uygulamaya sokarsın, lakin ummadığın bir gecede son bulur planların. Bu dünyamızın kaldıramayacağı insanlar var, bugün ölürsen yerine yarın başka filizler doğacak. Bu hayatta bağlı olduğumuz dinler var, bu dinlerin vaat ettiği güzellikler ve korkunç vahşetler var. Herkesin yargısı aynı olamaz. Vaat ettiği güzellikleri düşünüp durur isek korkacağımız vahşetleri unuturuz. Korku her yanındadır, senin onu hatırlaman yeterli. Aşık olduğunu düşün, ayrılık aklına geldi mi? Bu aşkın sana sunduklarını yaşarken bir anda ayrılığı hissettiğinde ölürsün. Vahim bir son mu? veren son mu? Ölüm bu varlığının sonu olabilir ama yok oluşun başlangıcı sayılır, ölüm vakitsiz gelir isyana gerek duyma,  sen yaşarken ölüm olmaz sen öldüğünde de yaşam olmaz, ayrılık bu ölümle süslenmiş. Belki haksızlık içinde yaşadınız bu üzülmenize sebep olabilir, peki hayatını dolu dolu yaşayan da mutlumu sence? Ölüm ayrılığın dünyadan çıkış kapısıdır.

Bilemediğimiz bir son nasıl olur diye korkmamıza gerek yok, yaşarken bir gün sonrasını biliyor musun? Ölüm ile pekiştirilmez tabi bu!! Ama dünya üzerinde somut,soyut her canlı, mikroorganizma ölüm ile bir masaya oturacak ve o masadan kalkamayacak. Öldükten sonra ayrılık olur ama geride kalanlar ile. Hayatını yönettiğini sanıyorsun ama ölüm ayrılığı baş ucunda, ayağını hayatına göre uzat. İntihar bir ölüm değildir, hele ki ayrılık hiç değildir. O yanlıştır, mutlu sonun var ise vahşetle süslenmiş olur.

 

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

Aydın Tanış

twitter: AydintanisTR intagram: Aydintanis

Ayrılık İle İlgili Komposizyon” için 12 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll Up