Atatürk İle İlgili Komposizyon

4
39

Yıl 1881. Bir kış günü. Dünya, bir lidere, bir kahramana açtı gözünü. Masmavi gözleriyle baktı etrafa, karanlıkları aydınlattı. Bu dünya, bu kara dünya masmavi oldu bir anda.


“Bir ölüyü yaşatma şansı verilseydi kimi yaşatmak isterdiniz?” diye bir soru okumuştum geçenlerde. Bir ölüyü diriltmek, bir bedene can vermek… Birini ‘öldü’ saymak için bedenen yok olmasına, toprak olmasına gerek yokmuş. Bedenen yok olmuş birinin, bedeni yok olmuş birinin ruhu, sözleri, davranışları yaşarmış. Çünkü onu görmek, yalnız yüzünü, bedenini görmek demek değil; fikirlerini, duygularını anlamak ve benimsemekmiş.
İçimizde atan her kalp gibi kalbimizde de sen atıyorsun şüphesiz. Duvarlarımızı senin sayende aşıyor, zorluklarla senin sayende baş ediyoruz. Sözlerini gül yaprakları yapıp geleceğe döküyoruz. Sözlerini seriyoruz ömrümüze. Seninle buluyoruz yolumuzu. En aydınlık sabahlara Seninle çıkıyoruz. Seninle varolduk ve seninle yaşıyoruz.


Birgün yürüyecek olursak senin yolundan gül yapraklarıyla karşılaşırız şüphesiz. Senin fikirlerini, duygularını anlarsak ve hissedersek bu yeterlidir.

Merve Ceylan
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here