Askeri Düzeyde Koruma Sağlayan VPN Hizmeti

0
8

Günümüzde bilindiği üzere internete her şeyimizi yüklüyoruz.Malesef bu yüklemenin bedeli ağır olabiliyor.Kötü niyetli yazılımcılar yani halk adıyla “bilgisayar korsanları” , güvensiz bilgisayarlara kolayca erişerek kişinin,kişisel bilgisayarındaki tüm bilgilerini ele geçirebilir.Bunun dışında internette dolaşmak artık izlenilebilir bir hal almış durumda.Bu durumun farkına varan insanlar,internette gezerken korunmayı ve gizli kalmayı tercih etmektedirler.Mantıklı olan da bu değil mi ?

Peki internette gizli kalmanın yolu VPN uygulamaları sayesinde gerçekleşir.Birbirinden farklı pek çok VPN uygulaması bulunmaktadır ama ne yazık ki bu programların hepsi tam anlamıyla güvenlik sağlayamıyor.Biraz sonra anlatacağım VPN uygulaması ise gizli kalmayı kendi gibi benimsemiş bir şirketin çözümüdür.

Çevrimiçi halde iken “askeri düzeyde” koruma sağlayan ve herhangi bir kısıtlama olmadan tüm sitelere girmenizi sağlayan Nord VPN, siber yönden zayıf kalmış ülkere gizli kalmaları için bir fırsat sunuyor.

Nord VPN’nin sunucuları Panama’da yer almaktadır.Panama’da zorunlu veri saklama kanunu yoktur bu nedenle Nord VPN verilerinizi hiç bir şekilde kaydetmeme garantisi vermektedir.Bu da kullanıcları memnun etmektedir.

Nord VPN’nin Avantajları

-Kurulumu ve kullanımı diğer VPN uygulamalarına göre daha kolay.

-60’dan fazla ülkede 1000’den fazla sunucu barındırmaktadır.

-Altyapısı yüksek hızı desteklediği için , internet hızında kayıplar yaşamazsınız.

-5 Protokol(OpenVPN,PPTP,L’TP/IPSec,SSTP,IKEv2)

-6 eş zamanlı bağlantı desteği bulunmaktadır.

-Kullanıcıya çoklu platfrom hizmeti sağlamaktadır.(Windows,Mac Os,İOS,Linux ve Android)

-Kimlik doğrulaması için 2048 bitlik şifreleme desteği

-1 ay boyunca para iade garantisi

-Ücretsiz deneme sürümü

Nord VPN Şifreleme

Nord VPN ,kullanıcıya 5 protokol sunmaktadır.5 Protokol demek üst düzey bir şifreleme demek yani çözülmesi baya bir güç şifreleme.2048 bitlik bir şifrelemesi bulunmaktadır Nord VPN’nin ve Double VPN ile çift AED–256-CBC şifrelemesi ile gizliliğini korumaktadır.

Peki Bu Nord VPN’nin Fiyatı Nedir ?

Diğer programlarda da olduğu gibi Vord VPN’ninde ücretsiz bir sürümü bulunmaktadır.Eğer bu programın üyesi olursanız  aylık 11,95 dolar ödemeniz gerekmektedir.Eğer yıllık üyelik yaparsanız 69 dolar karşılığında yıllık üyeliğiniz gerçekleşecektir.

Almış olduğunuz paketi 6 cihazda birden etkinleştirebilirsiniz.Akıllı telefonunuzda,bilgisayarınızda ve tabletlerinizde kısıtlamasız bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.İlk bakışta bir VPN programı için fiyat fazla gelebilir ama kullanıcıya sunduğu imkanlar göz önüne alınırsa fiyatı gayet uygundur.Özellikle de günümüzde kötü niyetli bilgisayar yazılımcıları çoğaldığı için kaliteli bir VPN programı bulundurmamız şart oldu.Nord VPN’yi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here