Aşka Mektup

1
24

Kadınım….

Aşkım….

Hasretim…

Sen kadınım sen dünyanın tüm çiçeklerinden daha güzel kadınım. Seni ilk gördüğüm anda kalbimin her köşesinde açan çiçekleri bilir misin sen?  Burnuma gelen bahar çiçekleri, en sevdiğim lavanta kokusu. Sanki rüzgar seni estiriyor dört bir yanıma…

Nedir bu kadınım ne ? Seni sevmek için günler, aylar, yıllar mı geçmeli. Seni sevmek için, sana aşık olmak için bir saniye yetmez mi?

Senin inanmadığın o bir saniye yetti bana aşkım. Sanki o resmindeki bakışın, gülüşün, duruşun kalbimin en derinine işledi. Evet haklısın bende inanmazdım, ilk görüşte aşk mı olur, sevgi mi olur !

Ama ikimizinde unuttuğu bir şey var. Sevdalar, aşklar nasıl başlıyor sanıyoruz ki birtanem. Birinden biri mutlaka ilk bakışta seviyor ki insanlar aşkı buluyor. Bu seferde ilk aşık olmak benim nasibime düştü meleğim.

Gül bana, alay et, dalga geç hatta aşağıla, bana istediğini yap. Çünkü elinde, avucunda olanım ben. Sana teslimiyetimin başı sonu yok. Ben sana kendimi ilk anda teslim ettim zaten sen farkında olmasan da.

Günler geçiyor bak aşkım. Bir ömür saniye saniye bitiyor. Ben seninle olan günleri saymak varken senin hasretinin günlerini sayıyorum. Ben hayallerde senin ellerini tutarken,gözlerine bakarken, gerçekte  boş ellerime ve boş gözlerle etrafıma bakıyorum. 

Saatlerce sana döktüğüm kelimelerin, cümlelerin ziyanında değilim ben. O sözler az sana, kelimeler yetersiz benim sözlüğümde seni anlatacak, sana olan aşkımı anlatacak her şey yetersiz. Sana olan aşkımı görmek mi istiyorsun kelimeler yetmez, bu kalbi sök yerinden al göğsüne, o zaman seni nasıl sevdiğimi anlarsın.

Ya sen….

Nasıl görmezsin, nasıl hissetmezsin. Sen benim sevdiğimsin, yok anlatma bana, benim sevdiğim benim aşkım, benim kara sevdam olamazsın sen, inanmam. Benim sevdiğim sen insafsız olamazsın, acımasız olamazsın, bana kıyamazsın çünkü sen bu deli adamın sevdiğisin. Benim bu kalbim sevdiyse o doğru kişisin sen. Yanılmam,yanılmadım asla çünkü o sevgi ile bakan gözleri gördüm ben. Gördüğüm o gözler beni en derinden vuran gözlerdi. Sözlerini hiç duymadım çünkü gözlerin yetti bana mührü vurmak için kalbime…

Neyim aşkım senin gözünde, bir ‘hiç miyim’ söylesene. Evet ben bir hiçim senin dünyanda kaybolmuş bir hiçim. Rüzgarların oradan oraya savurduğu bir hiçim. Ben sensizlikten bir hiçim. Çaresizim evet sensizlikten çaresizim. Oysa benim çarem sendin. Sana bağlanmıştı bütün çareler, her şeyin çözümü sendin. Belki de değildin ama aşk bu, umut bu. Beni hayata bağlayan, bir saniye daha nefesi burnuma çekmemi sağlayan senin gelme umudun. Belki bir gün sen geleceksin diye yaşama umudum sensin sen.

Bir gelsen, bir tutsan ellerimi ‘aşkımmm, geldim bak, seninleyim’ desen. Aydınlatsan karanlık dünyamı. Dünyaları alsınlar benden, o yetmezse canımı alsalar, senin geldiğini görsem ben, canımı alsalar ne olur ki. Senin beni gelmenle şereflendirmenden daha fazla son nefes ödülü ne olabilir ki. O an beni toprağa koysalar yüzüm gülerek çıkarım Allah’ın karşısına. Allahım’a şükrederim defalarca senin gelmeni gösterip de canımı aldığı için…

Çünkü sen hayatsın, sen ömürsün. Sen anlamsız hayatımın anlamısın.

Gel sevdam…

Gel aşkım…

Yalvartma artık, vurma, öldürme beni. Seni seven bu adamı yaşarken koyma kara toğrağa….

Gel gel ne olursun gel……

You may also like

Share

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here