Aşk Neye Benzer?

4
21

Aşk; herkesin her şeye benzetebildiği bir duygu. Kimine göre dünyadaki en güzel duygu iken. Kimine göre ise en acı duygu. Bazıları en güzel şarkıya benzetir aşkı bazıları ise en güzel sesten en güzel şarkıyı dinlemeye. Sahi aşk en çok neye benzer?

Bence aşk bir hastane koridoru. Bütün duyguları içinde barındıran. Korku, hüzün, keder, mutluluk, sevinç, rahatlama, acı ve en çokta ümit barındırır. Aynı aşk gibi. Cem Karaca’nın da dediği gibi ‘ümit gönlümün ekmeği umar ha umar’.
İnsanlar kalplerindeki ümit sayesinde tekrar ve tekrar sever her seferinde başka bir durakta olsa da. Oldukları durakları hep son durakmış gibi hunharca harcayıp. Başkalarının son duraklarını yıkık dökük bırakır. Peki gerçek aşk bulduğu her duraktakini iyleştirebilecek kadar güçlü mü?

Aşk adı altında kirlettiğimiz duygular mı gerçek?
Yoksa ümit ederek yön verdiğimiz duygular mı?
Peki aşk bu kadar kuvetliyse, güçlüyse, iyleştirebiliyorsa bunca şarkı neden var, bunca şiir bunca kitap neden aşkın acısı üzerine yazılmış. Aşk ne biliyor musunuz?

Aşk çoğu zaman cesedi bekleyen morg. Morglar insan seçmez güzelinide çirkinininide alır. Soru sormaz,yadırgamaz, ne geçmişin önemli morg için ne de yaptıkların. Seni sorgusuz sualsiz kabul eder kalbine.
Bir morg kadar alamadık hiçbir zaman. Gelenin gelme sebebi dışında her şeyine baktıkta kalbimize gelmek istemelerine bir türlü bakamadık.
Hep geç kaldık…

You may also like

Share

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here