Bugün Gazetesi

Bugün Gazetesi Yayın Hayatının Başlangıcı

  GAZETENİN KURULUŞU VE KAYYUM KARARI Gazetenin Kuruluşu   17 Ocak 2003 yılında kurulan Bugün gazetesinin isminden... 

Başbakan Patrice Lumumba Neden Öldürüldü?

PATRICE LUMUMBA KİMDİR? 2 Temmuz 1925 tarihinde o zamanki adı ile Belçika Kongosu’nun Kasai bölgesine bağlı... 

Faruk Çelik Aslında Kimdir?

Faruk Çelik Aile ve Eğitim Hayatı: 17 Ocak 1956’da Artvin’de dünyaya gelen Faruk Çelik, çocukluk yıllarını... 

Josephine Baker Aslında Kim ?

20.yüzyılın ünlü dansçılarındandı Josephine. Gerek cesur şovlarıyla gerekse çıplaklığıyla hep olay olmuştu.... 

Ünlü Boksör

Muhammed Ali, Amerikalı Boksör

1942- MUHAMMED ALİ   Bir efsane olarak Muhammed Ali’nin ünü tüm zamanların en iyi boksörü olmasından... 

Aşk İle İlgili Kompozisyon

Kategori : Ana Sayfa, Sanat - Etiketler :, , , , , , - Tarih : 17 Aralık 2017

Share

Aşk…
Aşk, ya..
Ya da nefret mi demeliydim ?
Merhamet ?
Fedakarlık ?
Hüzün ?
Peki ya acı ? Acı olmaz mı aşkın diğer adı ?
Bir çok isim koyabiliriz aşkın yerine
Ama aşık olduğumuzun yerine ?
Adaletsizlik burada başlar işte daha sorular sormaya fırsat bırakmadan en büyük oyunun içinde buluyoruz kendimizi. Bu nasıl bir dengesizliktir yahu ? insan kendisine acı çektirene nasıl bu denli bağlanabilir ? Belki de içten içe bu yüzden nefret ederiz. Tüm dünyayı bir kişi için feda edebiliriz aynı zaman da bir kişi için milyonlarca insana karşı merhamet de doğabilir yüreğimizde. Tüm mevsimleri eylül sanmak gibi bir şeydir aşk. aşkın mevsimi aslında yaz değil güz’dür, eylüldür aşkın mevsimi, hüzündür aşkın kendisi. Hep bir mahçup severiz zaten, neden ? aslında en çok biz severiz. karşımızdakinden hep biraz fazla severiz biz, o halde neden göğsümüzü germeyiz ? Bir oyunu iyi oynayanlar kazanmaz mı, iyiler kazanmaz mı ? İşte.. iyi olanın kaybettiği tek oyun aşktır. Aşk iki kişiliktir demiş şair. Sizce de öyle midir ? Bence değildir aşk tek kişiliktir. Bir başına aşık olur insan. İlişkilerde birisi birisine aşıktır, diğeri ise onun kendine olan aşkına aşıktır. Bu durum da hangisi gerçek aşktır? Bir kişiye aşık olmak mı aşktır yoksa bir sevgiye, bir çuval dolusu masum, saf ve temiz duygulara aşık olmak mı ? Düşünmeyin, tabi ki bir kişiye aşık olmaktır aşk. Aşkı kendimiz seçemeyiz ve karşımıza çıkanın sizi seçip seçmemesini de pek umursamaz aşk. Yasakları da umursamaz aşk. Engelleri, imkansızlıkları.. damarlarınızda akan o deli kan her an her şeyi yapabilme cesaretine sahip olur bir anda.
Ama nedir bizi frenleyen ? Neden kesip akıtmayız o kanı? Kaybetme korkusu diyebiliriz içimizden ama kazanamadığım şeyi nasıl kaybedebiliriz ki ? Herşeyiyle bizim hissettiğimiz kişi aslında Bizimle hiç bir alakasının olmaması çok acı değil mi ? E zaten aşkın diğer adı acı değil miydi? Bu da böyledir aslında sonuçları bildiğimiz halde ufacık bir kıvılcım ararız. O kıvılcımın onda alev alacağına inanırız ve defalarca usanmadan yanarız bir kıvılcım sıçratabilmek için. Ama ne rüzgarın eseceği vardır ne de onun üşümesi. Yine de pes etmeyiz kusursuzca aşık olmakta. Aşk, Bir anlaşmadır hayatla. Bir belge sürer önüne, acı cektiğin sürece benimlesin der aşk sana, nefret ettiğin sürece benimlesin, masumluğunu yitirmeden sevdiğin sürece seninleyim der, bir karşılık beklemediğin sürece aşık sayarım seni der, atarsın imzanı paşa paşa.
Şimdi nasıl suçlayacaksın onu ? Sen kabul etmedin mi ? der sana ne diyeceksin ki ? Hadi şimdi göğsünü gere gere “kaybettim ben” de “en güzel ben kaybettim” de “en iyi ben kaybettim”.
Aşk..
Aşk, ya..
işte böyledir aşk, her sorunun cevabını bilerek ısrarla yüzleşmek istememektir. Sakın sanmayın yüzleşmediğimiz zaman canımız yanmaz. Ama bir dakika canınız yanmazsa aşk sizinle olmazdı ki zaten. Ve unutmayın aşkımızı, aşık olduğumuz kişiyle paylaşamadığımızdan tek kişiliktir aşk.
Yıllarca yılmadan beklemektir.
İlmek ilmek emektir aşk.
Onu beklerken penceresinin önünde, ömrünün biteceğini bilsen de vazgeçmemektir aşk.

Beyza Nur Bekgöz

Beyza Nur Bekgöz

, masamda oturandır, yorganımdır yıldızlı bir gökyüzü ve sırdaşımdır elimdeki kalem. Kalbime kabul ettiremediğim düşüncelerimi yazarım ara sıra,yazınca görür gözüm ve inanır yüreğim. sanki duygularım somutlaşır bir anda.
Beyza Nur Bekgöz

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Yorumlar (6)
 • 17 Aralık 2017 tarihinde Aydın Tanış tarafından

  85

 • 17 Aralık 2017 tarihinde Gülse Sarı tarafından

  Yüreğine sağlık ?

 • 17 Aralık 2017 tarihinde Elif tarafından

  Çokk güzel

 • 17 Aralık 2017 tarihinde Serhat ÖNER tarafından

  86

 • 17 Aralık 2017 tarihinde Rumeysa Keklik tarafından

  80 ?

 • 17 Aralık 2017 tarihinde Mehmetcan Varlık tarafından

  90

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :

  Share