Aşıklar Çıkmazı

1
15

Aahh, Aşkı yaşamak varken konuşmak niye, Hep anlattık ona buna dilimizde olan aşkları, Gönlümüzde olanı kimse anlamadı.

Gecenin sessiz karanlığında oturursun sokak lambasının baş ucunda, İçinde dağ yamaçlarına yıkılan duygu ve acı dolu çığ birikintileri, Gömüyor gerçekleri usulca hızlıca.

Kalbimin içinde oluşan o sıcaklığı bir türlü anlayamıyorum, birden her şey boşalıveriyor, Sadece onsuz nasıl olur ki ben onda gizlendim. Her şeyden, Her şey’e. Olamaz, oluyor bütün aşklar.

Senin her anında hissetmek istediğini söküp alıyor kalbinden, Bir gün sadece bir gün denk geliriz ümidi kesmiş düşünceleri, Doğru yoldan ayırmış sözlerini.

İnsan aslında yalnızlığında olgunlaşır zamanla değil, Hani hiç bitmeyen o boşluk vardır sanki sonsuza erişecek olan bir boşluk, Zaman bu kadar uzun değil bir kişi için, Ama olgunluk çok ayrı işleyen demir paslanmaz misali.

Hiç bir zaman aşk’ın olgun olanına rastlamadık, Kendimizi çoğunlukla yeni yeşermiş aşklar da yoğurmaya kalktık. Mayası tutmadı aşk’ın her zaman cıvık kaldı.

Bir gün soğuk demir üstünde sular içinde, bir gün soğuk toprak içinde donacağız, bütün güller, papatyalar donacak, bütün aşklar çıkmaz olacak, kimse kendini kimsede bulamayacak, demirler paslanacak, onsuz yaşamayı öğreneceksin ve yaşamak zorunda kalacaksın.

Nefes alacak veremeyeceksin, aldığın nefesler demir kadar ağır olacak, bütün duyguların seni ağır hissettirecek, ama bunu kim, kimler görecek. ALLAH!!

Bunu hiç çıkarma cıvık olan aşkından, bozuk duygularından, emin olamadığın herşeyden, En mühim olan Öz‘ünle hisset onunla yasa.

You may also like

Share

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here