Aşık Olduğunu Hissetmek

0
39
Aşkın Şiiri
Ailemizi sevelim çocuklarımızı sevelim, arkadaşlarımızı sevelim, kendimizi sevelim, insanları sevelim.. en önemlisi bizi var edeni sevelim ... İste o zaman dünya yaşanılır en güzel en mahsum yer olacak.

Aşkın ŞiiriAşk nedir?

Sevgiliye duyulan karşı konulmaz hisler mi? Yaşadığımız evren, bizlere hazineler sunarken, insan oğlu aşkın karşı konulmaz gücüne hep savaşlar vermiştir.ask sadece karşı cinse verilen bir eylem olmak dışında, çocuğuna, ebeveyne, cansız bir nesneye hissettiğimiz kontrolsüz bir dürtüdür. Tabi bu bana göre böyle. Başka birinin duygusu psikolojisi bu bağlamda değişiklik gösterebilir.

Bazen aşkı hissetmek kişiye yaşama sevincini sunar, bu inkar edilemez. Ama bana göre suni sevinçleri barındırır aynı zamanda içerisinde. Aslında bu konuyla ilgili sıra sıra örnekler verebiliriz. Aşkın başlangıç evresini ele alırsak size numaralarla sona doğru bir eğilim sunabilirim.

1. Onu gördüğünüzde, kalbinizin olduğu nokta sizden bağımsız eylemler gerçekleştirir, aynı zamanda saçmalama evresine girmiş olursunuz.

2. Onun olduğu mekanlarda tesadüf karşılaşmalar ayarlar, bide üstüne bu yalana kendiniz bile inanırsınız ( Malesef hepimiz bir kere bu duruma yaşamıştır).

3. Gece yatarken onunla uyuyup, sabah uyandığında onunla uyanmak . ( Bu evrede anlamsız bir gülüş vardır yüzümüzde)

4. Kahvaltıda, sevmediğin iz tüm yiyecekleri iştahla yemek veya iştah kapanması olarak tamamlar bazı kişiler bu evreyi.

5. Herkese gülücükler le karşılık vermek ( gıcık olduğun birini görsen bile).

6.Dünya senin için var sendromu, asla karamsarlığa düşmeden yaşama sevincinin artması.

7. Elleri ellerine değdiği de, ilk kez bir el görüyor gibi bir mucizeyi keşfetmek.

8. Onun sevdiği her şeye, olması gerektiğinden fazlaca bir anda gelen sebepsiz sevme isteği. ( ah ne güzel gelir her şey onun gözleriyle bakarken)

9. Asla hatalarını görmez,asla kabul etmez ve kimseye laf söyletmezsin bu durum en kötü evre.

10. 100/75 hüsran.

Aşk biter, his biter yerini sevgiye bırakır. En azından,herkes için öyle olması tek dileğim. Sevgi ve saygı baki kalan tek gerçektir. Eğer aranızda bunu yakalayan varsa, sıkı sıkı tutsun asla bırakmayı bir an dahi düşünmesin.

Ailemizi sevelim çocuklarımızı sevelim, arkadaşlarımızı sevelim, kendimizi sevelim, insanları sevelim.. en önemlisi bizi var edeni sevelim. İste o zaman dünya yaşanılır en güzel en mahsum yer olacak.

Benden söylemesi.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here