Arjantin efsanesi Maradona, dijital film ve dizi platformu Netfilx’e dava açıyor

0
Arjantin efsanesi Maradona, dijital film ve dizi platformu Netfilx'e dava açıyor
Arjantin efsanesi Maradona, dijital film ve dizi platformu Netfilx'e dava açıyor

Netflix’in ünlü İtalyan sinemacı Paolo Sorrentino’nun çekeceği “The Hand of God” (Tanrı’nın Eli) adlı film için yeşil ışık yaktığı haberleri üzerine, dünyaca ünlü Arjantinli futbolcu Diego Maradona dava açmaya hazırlanıyor.

Beşiktaşlı Dorukhan Toköz, Fenerbahçe’ye gideceğine dair iddialara Instagram paylaşımıyla yanıt verdi
Koronavirüs salgınında kışın yaşanacak ikinci dalga ilkinden daha büyük olabilir
Barda işe başlayan kadın kaçırılıp ormanlık alanda tecavüze uğradı

Maradona 1986 yılında İngiltere’ye attığı ünlü gole atfen “Tanrının eli attı o golü” cümlesinden hareketle kendisinden izin alınması gerektiğini ileri sürüyor.

“FİLM MARADONA HAKKINDA DEĞİL”

Netflix ise filmin bir spor filmi olmadığını ve Maradona hakkında olmadığını açıkladı. Açıklamaya göre film Sorrentino’nun 1980’li yıllarda Napoli’de geçen gençlik yıllarını anlatan kişisel bir hikayeye dayanıyor.

Maradona’nın hukuki temsilini üstlenen avukatları hafta sonu Twitter’dan bir açıklama yaparak bir dava açacaklarını söylediler. Son iddialara karşılık Netflix yeni bir açıklama yapmadı.

80’li yıllarda Napoli futbol takımının yıldız futbolcusu olan Maradona, filmin anlatacağı yıllarda kentin ikonik simgelerinden biriydi. Yönetmen Sorrentino’nun da Napoli’yi tuttuğu ve futbol fanatiği olduğu biliniyor.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here