Apple’dan FaceTime Hatası ile İlgili Beklenen Açıklama!

0
Apple Türkiye'deki Fiyatlarını Düşürme Kararı Aldı
Apple Türkiye'deki Fiyatlarını Düşürme Kararı Aldı

Yaşanılan bu skandal üzerinde bir takım açıklamalarda bulunan Apple, söz konusu hatayı önümüzdeki hafta yayınlanacak olan güncelleme ile çözüme kavuşturacağını duyurdu.

Tüm bunların haricinde, bir anda gündem konusu haline gelen FaceTime hatası ile ilgili çok konuşulacak bir detay daha ortaya çıktı.

The Wall Street Journal‘ın haberine göre, söz konusu bu hata ilk olarak geçtiğimiz hafta 14 yaşındaki bir Fortnite oyuncusu tarafından keşfedildi.

Geçtiğimiz haftalarda bu açığı keşfeden 14 yaşındaki Grant Thompson, oyuna girmeden önce arkadaşlarına FaceTime yoluyla ulaşmaya çalıştığı sırasında tabiri caizse şok geçirdiğini belirtiyor.

Artık kesin! Apple, Netflix’e rakip oluyor!

Artık kesin! Apple, Netflix’e rakip oluyor!

Apple Netflix ve Amazon Prime Video gibi platformlara rakip olmak için geliştirdiği çevrimiçi medya servisinde sona geldi. İşte beklenilen çıkış tarihi ve servisin detayları!

Arkadaşları görüşmeyi cevaplamasa da arkadaşlarının sesinin kendisine geldiğini duyan Grant Thompson, alelacele Apple yetkililerine ulaşmaya çalışmış.

Söz konusu bu güvenlik açığını vakit kaybetmeden Apple yetkililerine ileten Thompson, ne yazık ki hiçbir yetkilinin kendisine yanıt vermediğini belirtiyor.

Haberin başında da söylediğimiz gibi, Apple yapmış olduğu açıklama ile birlikte önümüzdeki hafta FaceTime hatası ile ilgili bir güncelleme yayınlayacak. Ancak, güncelleme yayınlanana kadar söz konusu bu özelliği kapatmanız da yarar var.

iPhone XI özellikleri ve renk seçenekleri sızdırıldı!

Tanıtımına daha 8 ay gibi bir süre olan iPhone XI ile ilgili yepyeni detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Son yaşanan gelişmeye göre, 2019 iPhone XI özellikleri ve renk seçenekleri sızdırıldı.

Peki, siz bu güvenlik açığı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

 

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here