Apple Music, Spotify’ı “Geçti”

0
Apple Music, Spotify'ı
Apple Music, Spotify'ı "geçti"

Çevrim içi müzik yayını hizmeti alanında Spotify tüm dünyadaki piyasaları tek elinde bulunduruyordu, ancak görünüşe bakılırsa Apple Music büyük bir cepheyi Spotify’ın elinden almış gidişatta. Dijital Music News isimli site, Amerika Birleşik Devletleri tabanlı müzik dağıtımcısından aldığı bilgilere direnerek Apple Music’in Amerika’da Spotify’ı izlenme alanında geçtiğini açıkladı.

İki işletme de Şubat ayında Amerika’da 20 milyona yakın izlenmesi olduğuna söylemişti. O ay içerisindeki hipotezler, Spotify’ın bölgede liderliğini 2019’a kadar gözeteceğini düşünüyordu, ancak şimdi vaziyetin böyle olmadığı ortaya çıktı.

Apple Music şimdilik İsveçli Spotify’ı Amerika’da yenmiş olabilir, ancak küresel açıdan Spotify hala açık ara farkla önde. Apple Music dünyada hali hazırda takribî 20 milyon izlenmeye sahipken, Spotify 75 milyon izlenme ile lider. Ancak Spotify’ı üzecek bir hakikat ise Drake’in en son albümü Scorpion’un Apple Music’te 170 milyon kere dinlenmiş olması. Buna kıyaslama ile Spotify’da aynı albüm 132 milyon kere dinlendi.

Spotify şimdilik hali hazırda kendini güvende sezebilir, ancak rekabeti ciddiye almazsa sonu Pandora gibi olabilir.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here