Apple iPhone X’in Ekranında Sorun olduğunu İtiraf Etti !

0

   Kullanıcıların merakla beklediği, 3 Kasım tarihinde piyasaya çıkan iPhone X, iPhone tarihinde 10. yıla özel olarak üretimi gerçekleşti.Apple bu telefonunda adeta duvarlarını kırmış, neredeyse full ekranlı bir telefonu piyasaya sürmüştü.Ancak Loop sitesinin haberine göre, kullanıcıların  yazılımsal ve donanımsal sorunlar konusunda şikayetleri olduğu belirtilmişti.Sorun ise soğuk havalarda  ekranın tepkisiz hale gelmesiydi.Ayrıca Reddit kullanıcılarından biri, iPhone X’in ekranının sıfır derecelik soğuklarda dışarıya çıkıldığında ‘tam 2 saniye sonra’ parmak dokunmalarına tepki vermemeye başladığını bildirdi.

    Apple iPhone X için ”Bir akıllı telefondaki en dayanıklı camdan yapıldığını” dile getirse de, araştırmacıların yaptığı testler sonucunda iPhone X’in diğer iPhone modellerine göre daha dayanıksız bir camdan üretildiğini görüyoruz.

    Apple bu konuda  ‘‘iPhone X ekranında soğuk ortama hızlı geçişlerde dokunuşlara tepki vermemeye başladığını biliyoruz. Birkaç saniye sonra ekran yeniden çalışır hale geliyor. Sorunun çözümü, ileride yapılacak güncellemelerden birinde sunulacak.” şeklinde açıklamada bulundu.Umarız kısa süre içerisinde Apple bu soruna el atar.

Kutluhan Bölükbaşı
İletişim
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here