AÖF Bütünleme “3 Ders Sınavı” Ne Zaman? 2018 Temmuz’un kaçında?

0
AÖF bütünleme üç ders imtihanı ne zaman? 2018 Temmuz'un kaçında?
AÖF bütünleme üç ders imtihanı ne zaman? 2018 Temmuz'un kaçında?

 

Dışarıdan üniversite eğitimini bitirmek ve mezuniyet dokümanını almak isteyen talebeler gözünü 3 ders sınavına çevirdi. Alttan dersi olanları yakından ilgilendiren AÖF 3. ders sınav tarihi belirlendi.

Anadolu Üniversite tarafından yayımlanan sınav takvimine göre 2018 AÖF 3. ders sınavı 21 Temmuz‘da yapılacak.

AÖF 3.ders sınavı yerleri söylendi mi?

Bütünleme sınavına girecekler…

3. DERS SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Kayıtlı oldukları kısımlarda/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten kalmış olduğu için mezun olamayan talebeler “3. Ders Sınavı“na girebilir.

Öğrencilerin, sonbahar ve bahar yarıyıllarında toplamda en fazla üç dersten kalmışsa ve bu derslere alakalı öğretim senesi yarıyıllarında kayıt yaptırmışsa “3 Ders Sınavına”na girebilir.

Lisans öğrenimini sürdürürken ön lisans mezunu olmak isteyen ancak ilk 4 yarıyıldan alttan dersi bulunan öğrenci, “3 Ders Sınavına”na giremez.

AÖF 3 DERS SINAVI HANGİ ŞEHİRLERDE YAPILACAK?

Türkiye’de 3 ders sınavının yapılacağı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Van şehirleri ile KKTC/Lefkoşa ofisleri 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü 10.00 – 15.00 saatleri arasında belli olacaktır. Türkiye Programlarına kayıtlı bulunan ve hali hazırda cezaevinde olup “3 Ders Sınavı”na girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu şehirdeki cezaevinde yapılır.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here