Ankara’da Boya ve Badana Hizmetleri Önerdiğimiz Firmalar

0

Bütün işlerin kabataslak halledilmesinden sonra, duvar yüzeyinin kişinin zevk ve istekleri doğrultusunda kaplanmasına olanak veren ve bulunduğu yüzeyi hem koruyan, hem de dekoratif anlamda güzellik kazandıran kimyasal maddelere “boya” denir.

Sadece duvar yüzeylerine uygulanmakla kalmayıp, genel olarak tüm endüstriyel kaplamalar içinde kullanılmaktadır.

Boyanın uygulanacağı yüzey ve kaplanacağı eşya konusunda da boyalar farklılık göstermektedir. Her ne kadar kolay bir işlem gibi görünse de boyanın hazırlanmasından uygulanmasına kadar bir çok püf noktası bulunmaktadır.

Çoğu kez boya konusunda şu gibi sorular sorulur. Boya Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir? Boya Nasıl Uygulanır? Boya Seçiminde Nelere Dikkat Edilir? Mekana Uygun Boya Nasıl Seçilir?

Öncelikle iyi bir boya yapmanın birden fazla püf noktası bulunmaktadır.

  • Bunlardan ilki uygulanacak boya yüzeyinin ılık suya batırılmış bir bez yardımıyla  temizlenmesidir. Bu yüzeydeki tozu temizleyecek ve boyanın daha güzel bir şekilde yüzeye uygulanmasını sağlayacaktır.
  •  Bir başka adım ise duvarda çıkıntı yapan yerlerin kazınarak temizlenmesi veya boşluk kalan yerlerin alçı ile doldurulmasıdır. Bu işlemin yapılması oldukça önemlidir çünkü duvar yüzeyine uygulanacak olan boyanın dağınık ve kötü durmasını engelleyerek daha pürüzsüz görünmesine  olanak sağlayacaktır.
  • Ayrıca kutusu açılan boyanın karıştırılması ve içerisindeki baloncukların karışma ile yok edilmesi de boyanın yine kusursuz görünmesine ve sürülmesine yardımcı olacaktır.

Peki Boya Nasıl Uygulanır?

  • Bu konuda da hiç hafife alınmayacak pratik bilgiler vardır. Öncelikle boyanın uygulanacağı alanda  bulunan eşyaların oradan çıkarılması gerekmektedir. Odadan çıkmayan eşyalar ise duvarlardan uzak orta bir kısma taşınmalıdır. Bu sayede eşyalar üzerine boyanın sıçraması önlenecektir.
  • Bu işlemlerin ardından mutlaka  boya yapılmasını istemediğimiz alanların bantlanması gerekmektedir.
  • Boya yüzeye uygulanırken yukarıdan aşağı doğru uygulanmalı ve yere dökülecek boyaların önüne geçilmelidir. Fırçaya çok fazla boya alınmamalıdır. Tek kat sürülen boyanın biraz kuruması beklenerek ikinci katın sürülmesi boyanın kalıcılığını arttırır ve rengin daha güzel görünmesini sağlar.

Hepsinden önemlisi kaliteli bir boyanın nasıl bulunacağı ve seçileceğidir. Peki Boya Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Boya seçiminde birden çok etken bulunmaktadır. Bu da uygulanacak yüzeye göre değişkenlik gösterir.

Boya; silinebilme özelliğinden matlığına, renginden kokusuna, kuruma süresinden maliyetine kadar bir çok alanda incelenir.

Çok beğenilen ve yüzeye uygulanmak istenen bir boya kimi zaman yüzey ile uyumluluk göstermeyecek ve göze batacak hasarların oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden seçilen boyanın ve rengin yüzeyle uyumlu olması gerekmektedir. Maliyeti düşük diye ucuz boyalardan kaçınılmalıdır. Böyle bir durumda tek bir yüzeyi normal standartlardaki bir boya ile halledebilecekken, düşük maliyetli boyalarla bu işlem daha uzun ve neredeyse aynı maliyetle kapatılacaktır.

Bunlar dışında her şeyin çözülüp sıra mekana uygun boyanın seçimine gelinmesidir. Peki Mekana Uygun Boya Nasıl Seçilir?

Öncelikle mekanda nasıl bir algı yaratmak istediğimizi belirlememiz gerekmektedir. Daha canlı, yada daha ferah görünümler kişinin zevkinden zevkine farklılık göstermektedir. Mekanın ferahlığı için tavan renginin mutlaka boyanan yüzeyden birkaç ton açık olması sağlanmalıdır. Böylelikle daha ferah ve sofistike  ortamlar yakalanabilir.

Bunlar dışında çok pürüzlü yüzeylerde daha mat boyaların tercih edilmesi pürüzlerin göze fazla batmamasına, daha pürüzsüz ve normal yüzeylerde de parlak boyaların seçilmesi düzgün yüzeyi ortaya çıkarmada yardımcı olacaktır.

Boya seçiminden, boyayı uygulama alanına kadar ilerlenen yolda belki de hepsinden önemlisi bu işi iyi bilen ve gerçekten işinin hakkını veren kişilerin yardımıdır. Boya bilinenin aksine kolay gibi görünen ama bir o kadarda incelik isteyen bir sanattır.

Bu yüzden gelin Ankara’da bu işi en iyi yapan bazı önerdiğimiz firmaları inceleyelim.

 

ANKARA BOYACIM

Ankara’da uzun süredir hizmet veren Ankara Boyacım geniş yelpazeli iş anlayışı ile dikkat çekerken, hem ekip kalitesiyle, hem de yaptığı temiz işle bu sektörün en iyilerinden olmaya devam ediyor. Ankara Boyacım’a ulaşmak için tıklayınız…

ANKARA BOYACI

Ankara’nın hemen hemen her ilçesinde hizmet veren bu  firma, tüm işleri büyük bir özen ve hizmet ile yapmakta. Ayrıca boya badana dışında alçı, sıva, mantolama, ısı yalıtım gibi alanlarda da faaliyet göstermekte. Ankara Boyacı’ya ulaşmak için tıklayınız…

KARDEŞLER DEKORASYON

Uygun fiyata iyi bir işçilik istiyorsanız sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Hem iş güvenilirliği hem de hızlı ve gününden önce işlerin teslimi sağlanmaktadır. Kardeşler Dekorasyon’a ulaşmak için tıklayınız…

ANKARA EV DEKORU

Profesyonel boya ve badana sektöründe yaklaşık 16 yıldır hizmet veren Ankara Ev Dekoru hem %99 müşteri memnuniyeti sağlıyor, hem de uygun fiyata kaliteli bir işçilik sunuyor. Ankara Ev Dekoru ulaşmak için tıklayınız…

YILDIRIM DEKORASYON

Bu sektördeki 20 yıllık başarısı ile temizliğe ve iyi işçiliğe önem veren bir sektör. Boya badana ekibi ile büyük çaplı daireleri bile özenle ve titizlikle boyayan Yıldırım Dekorasyon’a ulaşmak için tıklayınız…

ANKARA BOYACI ÖZDEN

Uzun zamandır boya ve badana hizmeti veren, Ankara’nın her köşesine ulaşma imkanları olan, ayrıca ihtiyaç duyduğunuz  her alan da size bizzat yardımcı olan Ankara Boyacı Özden’e ulaşmak için tıklayınız…

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here