Allah Sevgisi

0
42
Bugün yaşadığımız toplumdaki Müslümanlara şu soruyu yöneltmek istiyorum. Kardeşim seni yaratan biri var. Biliyorsun değil mi?  O seni en güzel surette yarattı. Sen seni yaratanı seviyor musun ? dediğimizde hemen herkes; tabi ki seviyorum der.

ALLAH (a.c) Sevgisi 

 

Bugün yaşadığımız toplumdaki Müslümanlara şu soruyu yöneltmek istiyorum.

Kardeşim seni yaratan biri var. Biliyorsun değil mi?  O seni en güzel surette yarattı. Sen seni yaratanı seviyor musun ? dediğimizde hemen herkes; tabi ki seviyorum der. 

Ben de o kardeşlerime şu soruyu yöneltmek istiyorum.  Sen Allah’ı seviyorum diyorsun değil mi ? Peki sen sevdiğin Allah için ne yapıyorsun? Allah azze ve celle sana ;

  • Kulum benim için namaz kıl diyor, kılıyor musun?
  • Kulum benim için oruç tut diyor, tutuyor musun ?
  • Ey kulum benim için mücadele et diyor ediyor musun? 

Daha birçok örnek sıralayabilirim lakin Adiyat suresinde geçen bir ayeti dile getirmek istiyorum ” İnsanoğlu nankördür.” buyuruyor Allah azze ve celle . Yapmıyorsun değil mi kulum ? Peki kim inanır bu sevgine, senin bir kız arkadaşın varsayalım sana benimle ilgilen, bana mesaj at, beni ara, benimle buluş diyor sen yapmıyorsun ama sen o kıza ben seni seviyorum diyorsun, sana soruyorum o kız sana inanmıyorum sevgine demez mi ?

İşte sadece dil ile ikrar ettiğimiz Allah’ım ben seni seviyorum cümlesini sadece dilde bırakmamak lazım . Hani şu meşhur cümle var ya Aşk bu kadar güzelse kim bilir aşkı yaratan ne kadar güzeldir? Allah’a olan aşkımızı ,sevgimizi ispat etmeliyiz. Allah bir kulunu sevdiği zaman göklere meleklere derki ben bu kulumu seviyorum sizde sevin der. Düşünsene tüm kainat seni seviyor.

İşte düşünme hakkını elde etmek istiyorsak Allah azze ve celleyi sevdiğimizi, onun bize buyurduklarını yerine getirmemiz gerektiğinin farkında olmak ve yapmak lazım…

Yazımın burada sonlandırıyor herkese hakiki Allah aşkına sevgisine ulaşmayı  Allah azze ve celleden murad ediyorum.

Sinan Aslan
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here